Patron naszej szkoły – błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko

Dlaczego ksiądz Jerzy został naszym patronem?

Od samego początku chcieliśmy, aby szkoła na Bielanach miała myśl przewodnią, którą zwykle wyznacza patron. Gdy Izabela Dzieduszycka wymyśliła patronat Sługi Bożego księdza Jerzego Popiełuszki – który wtedy nie był jeszcze ogłoszony błogosławionym – wszyscy się na to natychmiast zgodziliśmy.

Po pierwsze, szkoła jest usytuowana w pobliżu Huty Warszawa, której duszpasterzem był ksiądz Jerzy, więc uznaliśmy, że warto przypomnieć, że on tutaj działał. Chcieliśmy także, aby ludzie, którzy przechodzą koło szkoły, wspominali tę postać.

Jednak przede wszystkim wybraliśmy tego patrona, żeby pokazać, że można „zło dobrem zwyciężać”. To świętopawłowe zawołanie, które przyjął błogosławiony ksiądz Jerzy, jest bardzo dobrym mottem wychowawczym dla szkoły – uczy, żeby uspokajać agresję, gdyż można dużo więcej osiągnąć, ukazując dobro, niż biorąc odwet za zło.

Jestem przekonany, że to był bardzo trafny wybór, dlatego że warto naśladować ludzi, którzy miłowali Boga, to znaczy uważali, że Bóg jest godzien tego, żebyśmy bardziej Go kochali niż własne życie.

Adam Pietrzak, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Przymierze Rodzin

Więcej informacji: