Kronika 2017/2018

Podczas tegorocznego balu karnawałowego z zimowej aury przenieśliśmy się na kolorową łąkę. W tańcu wirowały przeróżne łąkowe kwiaty i zwierzęta. Były między innymi barwne motyle, sympatyczne gąsienice, pracowite mrówki... Wszystkich uczestników balu trudno wymienić, zapraszamy więc do obejrzenia zdjęć.

DSC 0503 resizePod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" w Święto Objawienia Pańskiego trzej królowie ze swymi orszakami wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. W niebieskim orszaku króla afrykańskiego Baltazara poszło prawie 50 dzieci z klas 1-6 w charakterze dwórek i rycerzy, towarzyszyli im rodzice, którzy zgłosili się do straży ojcowskiej i do opieki jako damy dworu. W drodze do Betlejem mijaliśmy dwór Heroda: tam można było zobaczyć uczniów klas starszych pląsających u stóp jego tronu przy rytmicznych dźwiękach muzyki, a w scenach na dworze tego władcy – rodziców i nauczycieli z naszej szkoły, którzy udatnie (acz bezskutecznie!) kusili zdążających do Betlejem. Wystąpili w pięknych, kolorowych strojach, mieniących się w słońcu cekinami. Bardzo dziękujemy wszystkim – zarówno tym, którzy zaangażowali się w przygotowania do orszaku: za wielogodzinną, pełną poświęcenia pracę, jak i tym, którzy wystąpili tego dnia dla tysięcy widzów – dając im możliwość spędzenia tego świątecznego dnia w atmosferze radości i refleksji.

W tym roku szkolnym świetlica klas szkoły podstawowej zorganizowała kiermasz świąteczny już 15. grudnia - tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. Cały grudzień po lekcjach dzieci klas najmłodszych oraz starszych szkoły podstawowej przygotowały własnoręcznie piękne ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe.

Ze sprzedaży uzbieraliśmy ponad 1900zł !!! Pieniądze zostały już przekazane do noclegowni i jadłodajni dla bezdomnych w Warszawie.

Wszystkim, którzy się do tego przyłożyli organizując, sprzedając, kupując oraz wykonując ozdoby bardzo dziękujemy.

W atmosferze skupienia pośród wielkomiejskiego zgiełku na Placu Teatralnym wykorzystaliśmy ostatni dzień szkoły, aby przygotować się do przyjścia Jezusa. Prowadzeni duszpasterska ręką ks. Grzegorza i ks. Marcina, adorowaliśmy Obecność Boga w sakramentach i Słowie. 
Oby poruszenie, jakiego doświadczył św. Jan Chrzciciel w łonie swojej mamy było zawsze naszym poruszeniem w obecności Boga. I abyśmy dostrzegli Go przychodzącego w każdym człowieku! Marana Tha!

1W ramach projektu "Wspólna ławka" grupa 15 gimnazjalistów z naszej szkoły oraz 2 nauczycieli gościła na Łotwie. Stroną przyjmującą była Polska Szkoła Podstawowa im. hrabiów Platerów w Krasławiu (Krāslavas grāfu Plāteru v. n. poļu pamatskola). Projekt zorganizowany jest przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie".
Poznawanie historii Polaków na Łotwie rozpoczęliśmy już w pierwszym dniu - od spaceru po szkole, obejrzenia pałacu hr. Platerów i wycieczki do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Agłonie. By podzielić się wiedzą na temat swojego regionu Łatgalii organizatorzy zaprosili nas do pracowni ceramicznej, by mogliśmy przyjrzeć się bliżej łatgalskiej ceramice. Wynikiem wspólnej pracy były niewielkie ptaszki-gwizdki, które będą wspaniałą pamiątką wspólnie spędzonych chwil.

Collage 2017 12 07 06 35 4905.12.2017r. klasy 1-3 przeżywały swe coroczne Adwentowe Rekolekcje. W tym roku naszym adwentowym patronem stał sie brat Albert Chmielowski. Dzięki, któremu mogliśmy poraz kolejny przekonać się, jak ważne jest w życiu chrześcijanina dawanie innym dobra i samego siebie. Bowiem, jak mawiał brat Albert: "Pan Bóg mówi, że każdy z nas jest dobry jak chleb i my powinniśmy być jak chleb - Dawać siebie innym".

DSC 0194Rekolekcje pod hasłem: Panie dobry jak chleb, bądź uwielbiony od swego Kościoła przeżyliśmy razem ze św. bratem Albertem Chmielowskim. Poznając jego życie, uczyliśmy się w każdym człowieku rozpoznawać Chrystusa i wypełniać Słowa Ewangelii: Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; […] Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Zachętą do czynienia dobra są dla nas słowa św. brata Alberta: Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Zastanawiając się, jak wypełniać wskazanie, by być dobrym jak chleb, wypisywaliśmy dobre uczynki na kłosach – umieszczone na tablicy rekolekcyjnej wyglądają jak łany zboża, gotowe, by stać się chlebem dla głodnego. Uczniowie klas 4-6 mieli spotkanie z wolontariuszami pracującymi z osobami bezdomnymi. Wszyscy byliśmy głęboko poruszeni świadectwem p. Leszka i p. Doroty. Chcąc, za przykładem brata Alberta, czynić dobro, postanowiliśmy wykonać prace na świąteczny kiermasz, z którego dochód przeznaczymy na jadłodajnię i noclegownie dla bezdomnych. Zachęcamy też Rodziny z naszej szkoły do upieczenia ciast na stół wigilijny dla najuboższych.

6 grudnia gościliśmy św. Mikołaja. Towarzyszące mu anioły w bieli rozdawały smaczne babeczki w prezencie. Niektórzy znaleźli w swoim ciastku migdał! Taki szczęściarz dostawał w nagrodę czekoladę. Zdarzało się, że częstował nią resztę klasy, wykazując się hojnością, której uczy nas patron tego dnia.

 Collage 2017 12 03 10 39 49

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2017r. nie tylko w przedszkolu ... w klasach 1-3 uczniowie i uczennice wzięli udział w konkursie "Uszyj Swojego Misia" - można było skorzystać z pomocy mamy, taty, babci, dziadka czy starszego rodzeństwa. Prace jakie zostały zgłoszone do konkursu były bardzo oryginalne, staranne i pomysłowe - zagościł Miś z folii bąbelkowej czy znany londyński miś Paddington. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim tym, którzy wzięli udział. Nagrody cieszyły wszystkich. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl