Kronika 2017/2018

Za nami radosny i tłumny Marsz Świętości Życia.

Dziękujemy klasie 4b wraz z wychowawczyniami za wycięcie niezliczonej liczby kolorowych serc rozdawanych podczas Marszu oraz za udział naszym wolontariuszom i rodzinom, zwłaszcza Karolinie, Kubie i Marysi z rodzicami.

Dziękujemy także za dary dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, które zawieźliśmy na miejsce zbiórki.

google12 kwietnia 2018 uczennice z klasy 7c wyszły na wycieczkę do siedziby firmy Google w Warszawie. Celem organizatorów było zachęcenie młodych kobiet do podjęcia pracy w Google’u w przyszłości. Po kilkugodzinnych wykładach m.in. o tym jak działa wyszukiwarka, na czym polega programowanie czy jak wygląda dzień pracy inżyniera, dziewczęta miały okazje zwiedzić firmę i porozmawiać na temat funkcji różnych sal. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku dla gości.

Tradycyjnie po Wielkanocy w naszej szkole odbywa się konkurs mazurków. Dzieci z klas 1-3 własnoręcznie przygotowują w domu i dekorują swoje ciasta.

Trwa Wielki Tydzień, w którym klasy prelicealne uczestniczyły w dniu skupienia.
Ugoszczeni duszpastersko przez ks. Grzegorza i zaopiekowani sakramentalnie przez ks. Marcina i ks. Tomasza, mogliśmy odkrywać wielkie prawdy naszej wiary w naszym życiu.
Miłość Boża wlana w serca jest tak wielka, że pokonuje słabości nieprzebaczenia i gniewu, prowadzi do niezwykłej miłości bliźniego, do miłości nieprzyjaciół.
Z taką nadzieją na Paschę w naszym życiu wyczekujemy najważniejszych Świąt naszej wiary!
Dziękujemy drogim Księżom, całej scholi oraz p. Markowi, Zosi i Jagodzie oraz Jeremiaszowi i Róży!

23 marca na kiermaszu świątecznym można było zakupić wykonane przez uczniów wielkanocne ciasta i ozdoby: pisanki, babeczki, kurczaczki, baranki, gałązki z pięknymi, kolorowymi motylami.

Dziękujemy wszystkim, którzy zapełnili kiermaszowe stoisko atrakcyjnymi wyrobami świątecznymi, a także tym, którzy je u nas kupili.

Udało nam się zebrać 1886 zł. Cały dochód z kiermaszu przeznaczyliśmy na rehabilitację niepełnosprawnego 3-letniego Franka.

Zapraszamy do biblioteki odmienionej po niedawnym remoncie: nowe regały pełne książek (również nowych nabytków!), więcej stanowisk komputerowych dostępnych dla uczniów, sympatyczny kącik czytelniczy z miękkimi materacami, jednym słowem – wnętrze nie do poznania. W planach są kolejne książkowe zakupy – zaglądajcie jak najczęściej!

Przy okazji przypominamy prośbę o przyniesienie do biblioteki lektur szkolnych, z których już wyrośliście. Przydadzą się młodszym uczniom, którzy mają je do przeczytania.

zwiadowcy

Marzysz o przygodzie? To zadanie dla Ciebie!

Już teraz możesz zapoznać się z Haltem, najlepszym wojownikiem z Araluenu, stoczyć walkę z podstępnym Morgarathem, przeżyć oko w oko spotkanie z wargalami. Dołącz do niezwykłej drużyny, bohaterów serii książek Johna Flanagana pt. Zwiadowcy.

Recent CLIL classes took students into the life cycle of insects. 3 ABC kids observed a butterfly larvae changing into forms of chrysalis and pupa. 7 graders could experiment a bit with solutions as well as tried to visualize the complexity of demographics. Our oldest students thoroughly studied the history of the Earth.
Why not to learn in English?:)!

atablicaJesteście świątynią Boga i Duch Święty mieszka w was

Tegoroczne rekolekcje pomogły nam w lepszym poznaniu Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Uczyliśmy się rozpoznawać działanie Ducha Świętego w naszym życiu poprzez Jego dary i sakramenty Kościoła. Uczniowie klas 1-3 wybrali się w podróż w poszukiwaniu owoców Ducha Świętego. Uczniowie klas 4-6 tworzyli Królestwo Ducha Świętego, w którym panują: pokój, radość, cierpliwość, uprzejmość, łagodność, opanowanie, wierność, dobro. W modlitwie do Ducha Świętego prosiliśmy Go, by przybył do nas i udzielał nam swoich darów.

Otrzymaliśmy również tekst modlitwy do Ducha Świętego, którą modlimy się każdego dnia Wielkiego Postu – to prezent od papieża Jana Pawła II dla młodych. Sam papież otrzymał ją jako dziecko od swojego ojca i doświadczył jej owoców w swoim życiu.

Św. Paweł poucza nas, że nasze ciała są świątynią Ducha Świętego, który w nas mieszka – tę prawdę zilustrowaliśmy, tworząc autoportrety. Wykonana z nich dekoracja na tablicy rekolekcyjnej przypominać nam będzie, że Duch Święty nieustannie przychodzi ze swoimi darami, rodząc w naszych sercach dobre owoce.

Orszak Trzech Króli 2018 jest już tylko (miłym) wspomnieniem, ale na korytarzu szkolnym mogliśmy zobaczyć grupę dwórek i rycerzy w orszakowych strojach oraz ich koleżanki i kolegów, którzy też dzielnie maszerowali w orszaku króla afrykańskiego. Zebraliśmy się na apelu klas 1-4, żeby podziękować im za reprezentowanie szkoły w tym wydarzeniu. Następny orszak już za rok. Pamiętajcie, że król afrykański liczy na naszą szkołę!

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl