Kronika 2017/2018

W czwartek 21.06 (gimnazjaliści) i w piątek 22.06 (pozostali) uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Cała społeczność naszej szkoły spotkała się na mszy świętej, by podziękować za cały rok pracy i nauki. Długo wyczekiwany przez wielu dzień pełen był miłych akcentów: ostatnie przedwakacyjne spotkania w klasach, podziękowania dla nauczycieli i innych pracowników, nagrody książkowe i dyplomy dla uczniów, którzy angażowali się w życie szkoły czy reprezentowali ją na zewnątrz.

A teraz czas na...

Wakacje !!!

Życzymy wszystkim, by odpoczywając od szkolnych obowiązków, wykorzystali wszelkie okazje do nauki, jakie niesie ten wakacyjny czas. Wracajcie bogatsi o nowe przyjaźnie, doświadczenia, wrażenia, zapachy, obrazy…, aby było co wspominać i czym się dzielić po powrocie w szkolne mury. Do zobaczenia we wrześniu!

Z czym kojarzy się ostatni tydzień nauki w naszej szkole? Oczywiście z ciekawymi zadaniami i konkursami w Dniu Języków Obcych, Dniu Sportu i Dniu Matematyki. Ten ostatni odbył się w środę 20 czerwca. Po angielskojęzycznym wstępie przybliżającym kilkanaście pojęć matematycznych uczniowie klas 4-6 przystąpili do rozwiązywania zadań:

• quizizz matematyczny po angielsku na tabletach (każda klasa była podzielona na trzy zespoły, które rozwiązywały zadania; liczyło się tempo i poprawność wykonania zadań).
• obrazek z kropek (uczniowie dostali koperty z dwudziestoma qr-kodami, którymi były zakodowane zadania. Mieli je rozwiązać i znaleźć wyniki na karcie, na której były kropki podpisane liczbami. Po połączeniu kropek z wynikami w kolejności rosnącej klasy otrzymywały rysunek będący rozwiązaniem).
• sztafeta matematyczna (uczniowie każdej klasy biegli w sztafecie do ławki z dwudziestoma trzema zadaniami i wpisywali na raz po jednej odpowiedzi).
• gra terenowa (stacje z zadaniami matematycznymi).
• szacowanie liczby cukierków (konkurencja indywidualna).

Zwycięskimi klasami na swoich poziomach zostały: 4b, 5b, 6c. Konkurencję indywidualną wygrała Natasza Nesterowicz z klasy 6c, która dokładnie oszacowała (niebagatelną!) liczbę cukierków: 523. Bliscy wyniku byli: Bianka Grodzka z klasy 4b i Karol Miałkowski z klasy 6a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy wyników.

Lekcja w plenerze z panią Jolą Matyjasiak była pełna cudownych opowieści. Warto wybrać się w teren z prawdziwą miłośniczką przyrody. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat nadwiślańskiej flory i fauny (szczególnie ptaków). Niesamowite, jak dzika potrafi być rzeka przecinająca tętniącą miejskim życiem Warszawę!

Klasy 3b i 3c uczestniczyły w warsztatach teatralnych, które przedstawiały istotę niepodległości w sposób niezwykle ciekawy i zrozumiały dla dzieci. Były to interaktywne zajęcia, łączące elementy spektaklu lalkowego z pedagogiką zabawy. W czasie spotkania uczniowie byli czynnie zaangażowani w przebieg spektaklu oraz towarzyszących mu warsztatów. Dzięki temu poznali nowe pojęcia nie tylko w sensie intelektualnym, ale „doświadczyli” ich fizycznie oraz emocjonalnie.

Nasz zespół badawczy z gimnazjum odebrał nagrodę za zajęcie I-go miejsca w konkursie „Z technologią w świat nauki” i zaprezentował wyniki doświadczenia biologicznego w gronie naukowców oraz młodzieży biorącej udział w konkursie.
Gratulujemy i dziękujemy Jagodzie, Teresie, Karolinie i Magdzie za piękne reprezentowanie naszej szkoły.

Pod takim hasłem 23 maja odbyło się spotkanie z panią Aleksandrą Filipek, właścicielką Antykwariatu Piotruś Pan.

Podczas rozmowy z dziećmi pani zaprezentowała wyjątkowe woluminy: ozdobne wydanie Ogniem i mieczem (na świecie jest tylko 35 takich okazów) czy pierwsze wydanie dzieła marszałka Józefa Piłsudskiego z 1927 roku. Białym krukiem było dzieło wydane w 1741 roku.

Pani Aleksandra opowiadała o drugim życiu książek, o tym że książka warta jest tyle, ile osób ją przeczytało.

Po spotkaniu dzieci, nauczyciele i rodzice mogli nabyć książki z Antykwariatu Piotruś Pan. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.

Piotr Keller z kl. 3b i Anna Pilipczuk z kl. 3c zajęli pierwsze miejsca w finale warszawskiego konkursu "Mała Olimpiada Matematyczna" jako reprezentanci dzielnicy Bielany, natomiast Maria Cieślińska z kl. 3c zajęła drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

16 kwietnia pojechaliśmy na Mokre Łąki w Puszczy Kampinoskiej. Dzięki naszemu przewodnikowi zobaczyliśmy tam wiosnę w pełni. Widzieliśmy żurawie, łyski, mewy, dzikie gęsi, kaczki krzyżówki, wróble domowe, słyszeliśmy zielonego dzięcioła. Ogromne emocje wzbudziły w nas zaskrońce, które prezentowały się w pełnej krasie, oraz ogromne żeremie bobrów. Wrażeń było dużo więcej, trudno tu wszystko opisać. Zachęcamy do pójścia w nasze ślady, odkrywanie tajemnic przyrody to przygoda, która nie ma końca...

A na zachętę kilka zdjęć z naszej wyprawy:

W ubiegły piątek klasa 2a wybrała się do Lasu Bielańskiego na poszukiwanie wiosny. Przemierzyliśmy las obserwując ptaki budujące gniazda w konarach drzew. Odnaleźliśmy zawilec gajowy, jasnotę pstrą oraz ziarnopłon wiosenny. Jednak największą przyjemność sprawił postój na ..."małe co nieco". Zgodnie stwierdziliśmy, że wiosna przyszła już na dobre :)

16 kwietnia klasa 2a wzięła udział w spotkaniu z panią pszczelarką, która podzieliła się z dziećmi wieloma ciekawostkami na temat życia pszczół. Dzieci mogły z bliska obserwować pszczelą rodzinę, przymierzyć ochronne kapelusze i zobaczyć jak działa miodowa wirówka. Każdy zrobił aromatyczną świeczkę z plastra wosku. Na koniec zaś odbyła się słodka degustacja miodów.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl