Kronika 2015/2016

wakacje2Życzymy wszystkim udanych wakacji, odpoczynku dla ciała i ducha, abyśmy wszyscy zdążyli zatęsknić za szkołą i wracali do niej z nową energią i zapałem do pracy i nauki.
Do zobaczenia we wrześniu!

W czasie wakacji sekretariat czynny 9.00-15.00 (urlop od 12.07.2016 do 19.08.2016).

koniec-rokuRok szkolny 2015/2016 za nami. Po pracowitym finiszu uczniowie odebrali świadectwa, ale zanim to nastąpiło, zdążyli nacieszyć się nowym placem zabaw, który został wszechstronnie przetestowany.

Ostatni tydzień roku szkolnego pozwolił przejść od intensywnej nauki w szkolnych ławkach do nauki przez zabawę. Dni projektowe Poznajemy Warszawę (pogoda tym razem nie dopisała, ale wszyscy dzielnie poradzili sobie z zadaniami), Dzień Języków, Dzień Sportu, Dzień Matematyki (dni ledwo wystarczyło), spektakl koła teatralnego Z legend dawnego Egiptu, pokaz filmu Historia jabłkiem się toczy zrealizowanego przez czwartoklasistów na kółku filmowym, Burza w szkolnej szklance wody na pożegnanie klas szóstych i… długo by jeszcze wymieniać. Końcówka roku jest w naszej szkole tak intensywna, bogata we wrażenia i wydarzenia, że czas oczekiwania na ostatni dzwonek nikomu się nie dłuży.

22 czerwca odbyła się projekcja filmu "Historia jabłkiem się toczy", nad którym przez cały rok pracowali uczestnicy koła filmowego. Pozostałe zdjęcia i film znajdują się w naszej zakładce. Zapraszamy!

Zwieńczeniem pracy szkolnego koła teatralnego był spektakl pt. "Z legend dawnego Egiptu", który odbył się 17 czerwca. To pierwsza nowela w repertuarze naszych aktorów.

DSCN0159W czwartek 23 czerwca, na pierwszych lekcjach odbyły się zawody matematyczne. Klasy rywalizowały w trzech konkurencjach (rozwiązywanie obrazków logicznych, sztafeta i gra terenowa). Najlepsze okazały się klasa 4c i 6b, trzecie miejsce zdobyła klasa 5b.

 

 

IMG 914914 czerwca 2016 roku odbył się Dzień języka angielskiego. Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych konkurencjach, w których mogły w formie zabawy poćwiczyć angielski. W Tea Room można było napić się angielskiej herbaty, zjeść owoc lub ciasteczko, w Project Room napisać kartkę z życzeniami z okazji 90-tych urodzin królowej Elżbiety, a w Treasure Hunt poszukać skarbu ukrytego na terenie szkoły. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie klasy 3a The Bored King and Queen.

SDC1660919 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów pod hasłem „Mój wymarzony plac zabaw”. Klasy 1-3 wykonały prace plastyczne, klasy 4-6 miały dwa pola do popisu: literackie i architektoniczne. Odzew zaskoczył wszystkich. Widać, że sprawa nowego placu od początku wzbudzała wielkie zainteresowanie przyszłych użytkowników. Efekty możemy podziwiać na wystawie makiet i prac literackich.

 

Fot8Jest 22 sol kwietnia 2021 roku. Po osiemnastu miesiącach podróży na Marsie ląduje pierwszy załogowy prom kosmiczny „Nieziemski Mars” z siedemnastoma Ziemianami z klas 5a i 5c naszej szkoły. Zostali oni wyłonieni przez NASA spośród 18 tysięcy Ziemian w konkursie, który zakończył się w marcu 2011 roku. Na Marsie czekają już na nich reporterzy z TV BBC, którymi są bohaterowie najstarszego na Ziemi serialu. Są nimi Doctor Who i jego kompanionka Klara (Marysia i Tytus z klasy 5a). Przylecieli przenoszącym się w czasie i przestrzeni statkiem kosmicznym Tardis (Police Public Call Box), aby transmitować dla TV BBC to wydarzenie. Oto po 52 latach od lądowania człowieka na Księżycu ponownie stanie stopa ludzka na innym ciele niebieskim, tym razem na planecie Mars.

SDC13047Wiosenna wycieczka w puszczańskie ostoje KPN uczniów klas 4a, 5a, 5a

Jak co roku zaciekawieni aspektem wiosennym Puszczy Kampinoskiej wyruszyliśmy 20 kwietnia na wycieczkę. Liczyliśmy na to, że zobaczymy różne gatunki roślin, zwierząt, grzybów, a następnie zatrzymamy to ulotne piękno w kadrze obiektywu, nazwiemy, opiszemy i podzielimy się z kolegami z innych grup naszymi zdobyczami podczas ponownego spotkania w klasie. Przy okazji uda się nam pobyć na świeżym powietrzu, lepiej poznać, zaprzyjaźnić. Trzeba przyznać, że mieliśmy szczęście, gdyż natura i pogoda sprzyjały nam tego dnia. Przywitały nas zieloniutkie, kwitnące właśnie borówki czarne i konwalie majowe, które zakwitną już wkrótce. Potem były zawilce gajowe i żółte, kokoryczki, kos śpiewający na gałęzi, gniazdo kowalika, smardz jadalny i kaczki krzyżówki. Były fiołki pachnące i grzyby wiosenne - wieruszki, których kapelusze przypominały szarą misę na trzonie. Na Łąkach Sierakowskich żerowały dwa żurawie, dostojnie i powoli przechadzając się w wysokiej, niekoszonej od lat trawie.

a-mieszko 024-a14 kwietnia mszą św. rozpoczęliśmy obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Dziękowaliśmy Bogu za łaski płynące z daru chrztu świętego. Następnie cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu. Po odśpiewaniu hymnu narodowego wysłuchaliśmy krótkiego rysu historycznego polskich dziejów. Moment przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I oraz Lwowskie Śluby Jana Kazimierza z 1656 roku i ich odnowienie 300 lat później w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego zilustrowane zostały żywymi obrazami i fragmentami filmu historycznego „Gniazdo”. Przywołani zostali bohaterowie naszej historii: Mieszko I, król Jan Kazimierz i Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Mirosława Piasecka-Galas, która uświadomiła zebranym uczniom, że dziedzictwo naszej chrześcijańskiej Ojczyzny przekazywane im dzisiaj przez rodziców i nauczycieli zobowiązani są przechować i pozostawić następnym pokoleniom. Po apelu uczniowie podczas pracy w klasach poznawali osoby i miejsca związane z chrześcijańskimi dziejami naszego narodu. Obejrzeli też przedstawienie pt. Chrzest Polski napisane i przygotowane przez drugą klasę gimnazjum pod kierunkiem p. Danieli Rudyk, p. Edyty Cichockiej i br. Jerzego Małyszy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl