Kronika 2012/2013

zak rokuW piątek 28 czerwca po raz ostatni spotkaliśmy się w szkole przed wakacjami.

Podczas Mszy świętej podziękowaliśmy Bogu za całe dobro, którym nas w tym roku szkolnym obdarował. Potem spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, a następnie w klasach z wychowawcami. Uczniowie otrzymali świadectwa i - już o jedną klasę "starsi" - pożegnaliśmy się na dwa miesiące, życząc sobie udanego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!

bal 6kl 04

W czwartek 20 czerwca wieczorem uczniowie klas szóstych uczestniczyli w balu zorganizowanym z okazji ukończenia nauki w szkole podstawowej.

Bal rozpoczął się polonezem, który wcześniej szóstoklasiści ćwiczyli podczas licznych prób. Pierwsza para była ubrana w stroje szlacheckie. Później, po przemówieniu pani dyrektor, uczniowie tańczyli i wspólnie się bawili w szkolnej jadalni.

 

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, kiedy już oceny zostały wystawione, a czerwcowa pogoda nie sprzyjała siedzeniu w gorących salach lekcyjnych, zamiast spędzać czas w szkolnych ławkach mogliśmy uczestniczyć w wielu niezwykłych wydarzeniach zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

W poniedziałek uczniowie klas szóstych pojechali na pielgrzymkę dziękczynną do Niepokalanowa. Była to okazja do tego, by podziękować Bogu za wszystkie łaski, których doświadczyli przez tych sześć lat.

W poniedziałek i wtorek uczniowie klas IV i V, a potem także VI, uczestniczyli w Dniach Projektowych. W tym roku jego temat brzmiał "Warszawa wielu wyznań". Podzieleni na grupy, najpierw podczas niezwykle ciekawych wycieczek mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele o różnych wyznaniach, poznać ich wyznawców i odwiedzić ważne dla nich miejsca. Byliśmy w synagodze, na cmentarzu żydowskim, w żydowskiej szkole, w cerkwi, kościołach protestanckich, a nawet w meczecie. Drugiego dnia przygotowywaliśmy, a następnie prezentowaliśmy plakaty i inne wystąpienia, aby przekazać swoje doświadczenia i wiedzę członkom pozostałych grup.

W środę (dla klas IV-VI) i w czwartek (dla klas I-III) nauczyciele języka angielskiego zorganizowali Dni Językowe. Można było sprawdzić swoje umiejętności językowe w licznych zagadkach, quizach i innych zadaniach przygotowanych zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych użytkowników języka angielskiego.

W czwartek rano - po raz pierwszy w naszej szkole - odbył się Dzień Matematyki. Zostały rozdane nagrody za osiągnięcia w tegorocznych konkursach matematycznych oraz za bardzo dobre wyniki w Matlandii. Potem reprezentanci klas walczyli o punkty w rozmaitych quizach i zagadkach matematycznych. Tego samego dnia pożegnaliśmy również szóstoklasistów, dla których był to ostatni dzień w naszej szkole...

W tym ostatnim tygodniu nie zabrakło również wydarzeń sportowych - o tym możecie przeczytać w osobnym artykule.

Dla wielu z nas koniec czerwca to najprzyjemniejszy czas w roku. Nie trzeba siedzieć w klasach, a zamiast sprawdzianów i prac domowych można zająć się o wiele przyjemniejszymi sprawami - zwiedzać ciekawe miejsca, rywalizować w różnych zawodach i jednocześnie dobrze się bawić.

DSC 0084W ostatnich tygodniach roku szkolnego miało u nas miejsce bardzo wiele różnych wydarzeń sportowych. Uczniowie niezwykle chętnie brali w nich udział.

20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym klas IV-VI. Zawodnicy walczyli w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz w dwóch różnych kategoriach wiekowych. Przez kilka tygodni rozgrywane były mecze w ramach Mini Ligi (dla klas I-III) i Maxi Ligi (dla klas IV-VI). Ostatecznie zwyciężyły klasy IIIb i IVa. Natomiast tradycyjnie już w ostatnim tygodniu nauczyciele wf-u zorganizowali wspaniałe Dni Sportu dla młodszych i starszych uczniów, podczas których mogli oni oglądać przepiękne pokazy gimnastyczne i wziąć udział zarówno w tych bardziej znanych, jak i w mniej typowych zawodach, jak np. skoki wzwyż, biegi z przeszkodami czy przeciąganie liny. DSC 0173Sportowe emocje udzieliły się wszystkim, a i zabawy było co niemiara! O wszystkich tych wydarzeniach możecie przeczytać w dziale Sport; zostało tam umieszczonych również wiele zdjęć.

Bardzo dziękujemy naszym wuefistom za promowanie sportowego ducha i zapewnienie nam zdrowej dawki ruchu i mnóstwa zabawy w tych ostatnich dniach czerwca, a także przez cały rok!

Klasa VIa
6AwKomplecie-m

Klasa VIb6B grupowe m

IMG 4042W niedzielę 20 stycznia na scenie w "Dobrym miejscu" nasza szkoła wystawiała jasełka. Grało w nich ponad 120 osób - uczniowie, nauczyciele i rodzice. Historia opowiadała o trzech rodzinach szykujących się do Wigilii Bożego Narodzenia, o diabłach próbujących odciągnąć ludzi od świąt i tego, co w nich najważniejsze, oraz aniołach, które im w tym - na szczęście skutecznie - przeszkadzały. Poszczególne sceny oddzielały taneczne "intereludia" w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Było to wspaniałe widowisko, które zarówno skłaniało do przemyśleń, jak i doskonale bawiło licznie zgromadzoną publiczność.

orszak2013


Po raz kolejny uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły wcielili się w role dworek, rycerzy i innych postaci, by włączyć się do Orszaku Trzech Króli, który po raz piąty przeszedł ulicami Warszawy.

 

Podczas adwentu cała szkoła przygotowywała się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Uczestniczyliśmy w rekolekcjach adwentowych, podczas których rozważaliśmy tajemnicę Boga Wszechmogącego; uczestniczyliśmy także w roratach. Uczniowie młodszych klas przygotowywali piękne ozdoby świąteczne, które następnie sprzedawali podczas charytatywnego kiermaszu świątecznego (hojność kupujących przekroczyła nasze oczekiwania - zebraliśmy aż 1520 zł!). Wreszcie w piątek 21 grudnia odbyło się tradycyjne Pierniczkowanie, DSC06431podczas którego w swoich klasach dekorowaliśmy pierniczki, ubieraliśmy choinki, dzieliliśmy się opłatkiem, obdarowywaliśmy się własnoręcznie przez siebie wykonanymi (zgodnie z naszą tradycją) prezentami, jedliśmy świąteczne przysmaki i śpiewaliśmy kolędy; spotkaliśmy się także wszyscy razem w sali gimnastycznej, gdzie między innymi mogliśmy obejrzeć etiudę teatralną przygotowaną przez gimnazjalistów. Wszyscy już czuli zbliżające się święta i ich niepowtarzalną atmosferę.

 DSC0800W piątek 9 listopada wieczorem odbyła się w naszej szkole tradycyjna Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku jej tematem byli "żołnierze wyklęci". Jak co roku, wielu uczniów wraz z całymi rodzinami stworzyło przepiękne prace na temat swoich przodków, którzy byli prześladowani przez reżim komunistyczny lub byli więźniami obozów koncentracyjnych. Można było obejrzeć zdjęcia tych osób i poznać ich nierzadko dramatyczne, ale też piękne historie. Gośćmi Wieczornicy byli córka rtm. Witolda Pileckiego pani Zofia Pilecka oraz pan Wacław Sikorski, członek Związku Więźniów Politycznych Skazanych na Karę Śmierci, w czasach PRL-u przetrzymywany w celi śmierci na Rakowieckiej.

IMG 7596aW piątek 19 października, w dniu wspomnienia naszego patrona błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki jak zawsze pojechaliśmy do kościoła pw. św. Stanisława Kostki, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Następnie uczniowie klas VI zwiedzili muzeum księdza Jerzego mieszczące się przy kościele, piątoklasiści uczestniczyli w biegu, podczas którego mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszym patronie, zaś uczniowie klas IV pojechali aż do Wilanowa, gdzie odwiedzili Świątynię Opatrzności Bożej. Miłym elementem naszego tradycyjnego świętowania były także kupione przez nas i ze smakiem spałaszowane ciastka.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl