Kronika 2010/2011

orszakW tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane przez szkoły Stowarzyszenia "Sternik". Ulicami Warszawy przeszedł kolorowy orszak składający się z dam i rycerzy z trzech kontynentów oraz samych trzech króli (jednego z nich odegrał tata dwojga naszych uczniów i inicjator naszego uczestnictwa w Orszaku pan Adam Domaradzki). Małym aktorom - uczniom warszawskich szkół - towarzyszyli dorośli poprzebierani za anioły, diabły i inne postacie odgrywające tradycyjne jasełkowe sceny w poszczególnych mansjonach oraz wzdłuż trasy biegnącej z placu Zamkowego Krakowskim Przedmieściem aż do placu Piłsudskiego. Orszak, który po raz pierwszy mógł się odbyć w wolny od pracy dzień uroczystości Objawienia Pańskiego (zwanej też świętem Trzech Króli), poprzedziły miesiące przygotowań, ćwiczenia ról, okrzyków, szykowania strojów itd. Dla wszystkich uczestników było to niezapomniane i bardzo radosne przeżycie. Już teraz wiemy, że włączymy się w Orszak także za rok!

Zdjęcia z Orszaku Trzech Króli 2011 można obejrzeć tutaj.

2011 dni projektowe 10W ostatnich dniach szkoły uczniowie kals IV i V wzięli udział w kolejnych Dniach Projektowych. Tym razem - po Warszawie i Krakowskim Przedmieściu - udaliśmy się nieco dalej, ponieważ tematem projektów było Mazowsze.

Podzieliliśmy się na kilka grup - jedna z nich zajmowała się architekturą przemysłową Żyrardowa, druga - Piaseczyńską Koleją Wąskotorową, trzecia - sadownictwem w okolicach Tarczyna, czwarta - znaczeniem dla Warszawy sąsiedztwa Lasu Kabackiego, wreszcie piąta - architekturą zwaną świdermajer w Otwocku i Falenicy. W ten sposób chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o regionie, w którym mieszkamy. Pierwszego dnia podróżowaliśmy, a drugiego - szykowaliśmy prezentacje i przedstawialiśmy je pozostałym. Były one niezwykle ciekawe i oryginalne.

Niektórzy twierdzą, że Dni Projektowe to najciekawszy czas w ciągu roku szkolnego. I coś w tym jest...

W ostatnich tygodniach karnawału klasy I-III oraz klasy IV-VI szkoły podstawowej bawiły się na dwóch wyjątkowych balach przebierańców. Młodsi uczniowie (oraz ich nauczyciele) przebrali się za ludzi z różnych stron świata. Szczególnym wydarzeniem był natomiast bal klas starszych - odbył się bowiem pierwszy raz w historii szkoły, ale na pewno nie ostatni! Plebiscyt przeprowadzony wśród uczniów zdecydował, że tematem balu były postaci z książek, bajek i filmów. Na obydwu balach było niezwykle wesoło i kolorowo. Coś dla siebie znaleźli zarówno miłośnicy tańców, konkursów, jak i... smakołyków! Jak się bawić, to się bawić!

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem nauczyciele, dyrekcja i pozostali pracownicy naszej szkoły spotkali się, by w świątecznej atmosferze złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy i spędzić razem kilka wyjątkowych chwil.

... i po wakacjach! W środę 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Najpierw spotkaliśmy się na Mszy świętej. Po niej przeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie powitała nas pani dyrektor. Kilka słów do uczniów i rodziców wygłosił też wiceprzewodniczący Przymierza Rodzin pan Adam Pietrzak. Następie rozeszliśmy się do klas na spotkania z wychowawcami. Ciekawe, co przyniesie nam ten nowy rok. Życzymy wszystkim, by był on pełen pięknych i radosnych chwil oraz wielu sukcesów!  

Klasa VIa
absolwenci 2011 a

Klasa VIb
absolwenci 2011 a

Klasa VIc
absolwenci 2011 a

W środę 25 maja uczestnicy kółka teatralnego prowadzonego przez panią Magdę Kryspin wystąpili przed swoimi kolegami podczas trzech specjalnych spektakli. Byli bardzo dobrze przygotowani, ale potrafili także improwizować, a przede wszystkim - znakomicie bawili publiczność. Śmiechu było co niemiara. Serdecznie gratulujemy udanego debiutu i z niecierpliwością czekamy na kolejne występy!

W poniedziałek 20 grudnia odwiedził naszą szkołę ojciec salezjanin, misjonarz pracujący w Afryce. Opowiadał nam o pracy na misji, o życiu mieszkańców wioski, w której żył i pracował, oraz o niesamowitych trudach, a jednocześnie łaskach, jakie wiążą się z pracą misjonarza. Spotkanie z nim było niezwykle przejmujące.

wieczornica 2010 22Jak co roku w listopadowy wieczór spotkaliśmy się, by wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Tym razem tematem Wieczornicy była wojna polsko-bolszewicka 1920 roku w związku z jej dziewięćdziesiątą rocznicą. Zaproszonym gościem był pan Krzysztof Jaraczewski, wnuk marszałka Józefa Piłsudskiego. Razem z prowadzącą wieczór panią Marzeną Januszewską opowiadał nam o nim i o wydarzeniach tamtej wojny. Niektórzy uczniowie także opowiadali o swoich przodkach walczących w 1920 roku. Cała sala oklejona była przepięknymi plakatami i dekoracjami dotyczącymi wojny polsko-bolszewickiej i postaci samego Marszałka. Na koniec spotkania tradycyjnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

W piątek 29 października odwiedził naszą szkołę niezwykły gość - arcybiskup Kazimierz Nycz.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl