Kronika 2007/2008

wieczornica 2007 18Po raz kolejny spotkaliśmy się w listopadowy wieczór na wspólnym przeżywaniu Narodowego Święta Niepodległości. Razem z nami w pewien sposób obecni byli także nasi przodkowie, którzy w czasach wojny, ale też i wcześniej - na początku XX wieku, a także pod zaborami, w tych różnych, choć zawsze trudnych okolicznościach wspierali naszą wspólną Ojczyznę w walce, działalności konspiracyjnej, prospołecznej czy na przykład pomagając powstańcom czy partyzantom. O ich działalności i obecności wśród nas przypominały plakaty przygotowane przez uczniów, rodziców, nauczycieli. Były na nich umieszczone zdjęcia i krótkie wspomnienia.

wieczornica 2007 25Gościem tegorocznej Wieczornicy był weteran Powstania Warszawskiego. W niezwykły sposób opowiadał o swoich przeżyciach - tych związanych z walką, ale nie tylko. Największe wzruszenie wywołała opowieść o wielkiej miłości, która pojawiła się w życiu naszego Gościa podczas okupacji, a okazała się... miłością jego życia! Bardzo wielu uczniów chciało zadać mu pytania, a on na wszystkie udzielał odpowiedzi, uzupełniając je kolejnymi pięknymi opowieściami. Rozmowę przeplataliśmy wspólnie śpiewanymi pieśniami.

Był to niezwykły wieczór i jesteśmy pewni, że zostanie na długo w naszej pamięci.

W ostatnim tygodniu maja wszyscy uczniowie rozjechali się w różne miejsca Polski na zielone szkoły. Niektóre klasy pojechały na północ. Można tu obejrzeć zdjęcia z ich wycieczki.

img109

W sobotę 5 stycznia zgromadziliśmy się w Auli Widowiskowej ICDS w Łomiankach, by obejrzeć przygotowane przez nauczycieli, uczniów i rodziców jasełka.

Scenariusz stworzyły wspólnymi siłami pani Małgosia Zielińska, pani Hania Sławińska i pani Basia Szlachcic. Spektakl opowiadał historię pewnej rodziny, która jak co roku przygotowywała się do Wigilii Bożego Narodzenia. Wydarzenia rozgrywające się przy wigilijnym stole komentowały, obdarzone w tę noc ludzkim głosem, domowe zwierzaki - pies i kot. Jednoczeście w tym samym czasie, ale wiele, wiele lat wcześniej, inni przygotowywali się do wydarzeń niezwykłych i doniosłych - trzej królowie szykowali się na długą wyprawę, a pewna uboga Rodzina szukała miejsca na nocleg, czując, że tej nocy urodzi się ich Pierworodny Syn... Także pasterze wcale nie mogli spać spokojnie - musieli wyruszać do Betlejem, by oddać pokłon nowo narodzonemu Panu... Wszyscy oni spotkali się przy ubogiej betlejemskiej stajence, kolędując i wychwalając Boga wraz z zastępami aniołów.

W przygotowania jasełek włączyła się większość naszej szkolnej społeczności. Wiele osób wystąpiło na scenie, rodzice i dzieci zaangażowali się w przygotowanie strojów, a uczniowie klas II i III przygotowali scenografię. Reżyserią zajęła się pani Hania Sławińska. Efekt pracy wszystkich tych osób był godny podziwu. Z przyjemnością i wzruszeniem obejrzeliśmy ten wspaniały spektakl.

W sobotę 22 września odbyło się doroczne Święto Szkoły. Tym razem jego tematem były uliczne jarmarki. Nie zabrakło rozmaitych straganów, kamienic, katarynek, było nawet prawdziwe kasyno! Bawiliśmy się świetnie. Nie wierzycie? Obejrzyjcie zdjęcia!

...i rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny...

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl