Kronika 2008/2009

2 kwietnia nasi szóstoklasiści, pełni emocji, zebrali się rano w szkole. Po niezbędnych przygotowaniach i instrukcjach pani dyrektor rozeszli się do dwóch sal i punktualnie o godz. 9.00 zaczęli swoje zmagania z przygotowanym dla nich testem... Trzymamy mocno kciuki, by wyniki były jak najlepsze!

W tym roku piękne przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele gimnazjum. Pracą aktorów, scenografów i pozostałych zaangażowanych w organizację spektaklu kierowała pani Magda Święcicka. Ciekawy scenariusz i wspaniałą grę aktorów nagrodziliśmy wielkimi brawami.

W piątek 14 listopada po raz kolejny spotkaliśmy się na pięknej uroczystości - Wieczornicy. Tym razem świętowaliśmy okrągłą, 90. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego - by cieszyć się tym ważnym wydarzeniem - hasłem Wieczornicy były słowa "Piękna nasza Polska cała". Gościem uroczystości był pan Wojciech Starzyński - prezes STO, współtwórca oświaty niepublicznej w Polsce.

17 września, w dniu Święta Patrona Szkoły, podczas gdy młodsi uczniowie uczestniczyli w uroczystości pasowania pierwszoklasistów na uczniów, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli we Mszy świętej, a potem - w biegu terenowym "Lekcja u Patrona". Połączyliśmy poznawanie życia i nauczania księdza Jerzego z przyjemnością przebywania na świeżym powietrzu, w Lasku Bielańskim. To był bardzo udany dzień.

W dniu Święta Patrona Szkoły, które w tym roku obchodziliśmy 17 września, tradycyjnie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, szczególnie dla pierwszoklasistów - ich ślubowanie i pasowanie na ucznia.

Wszystkim pierwszoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, który teraz zaczynają, pełen był wielkich i małych sukcesów i radości!

Zdjęcia ze ślubowania pierwszoklasistów znajdują się tutaj.

Od początku roku szkolnego 2007/2008 uczniowie klas "0"-III naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym UE Socrates Comenius. W ramach realizowanego projektu „OUR EUROPEAN OPERA” współpracowaliśmy ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Niemiec.

3 czerwca 2009 r. wieczorem w Auli Widowiskowej ICDS w Łomiankach odbył się uroczysty Wielki Finał Projektu COMENIUS "Our European Opera".

Tak bawili się nauczyciele na warsztatach tanecznych 29 października. Nikt nie uszkodził trwale nikogo ani niczego. ;-) A zabawa była doskonała!

W sobotę 4 października świętowaliśmy pięciolecie naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg tej wspaniałej uroczystości!

1 września spotkaliśmy się po dwóch miesiącach odpoczynku i wakacyjnych wojaży na uroczystej inauguracji roku szkolnego. Rozpoczęliśmy Mszą świętą celebrowaną przez naszego nowego kapelana ks. Bogdana Niedbałę. Po niej przeszliśmy do szkoły na część oficjalną spotkania, a następnie w klasach spotkaliśmy się z wychowawcami i kolegami.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl