ikon2.pngikon1.pngW tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu DEUTSCH PLUS+, który – pod patronatem Instytutu Goethego i Ambasady Niemiec – promuje naukę języka niemieckiego i wspiera szkoły uczące języka niemieckiego w zwiększonym wymiarze godzin.

W ramach projektu DEUTSCH PLUS+ – "Projekte gemeinsam entwickeln" uczniowie naszej szkoły rozpoczęli współpracę z uczniami z różnych szkół w Polsce, którzy uczą się języka niemieckiego. Celem projektu jest podniesienie poziomu umiejętności językowych uczniów poprzez realizację w języku niemieckim wspólnych zadań w ramach wybranego tematu. „Ich und meine Hobbys” (Ja i moje hobby) to temat klas czwartych, które podjęły współpracę ze szkołami w Puszczy Mariańskiej, w Szczecinie, we Włocławku i w Łodzi. Klasa 6b realizuje zadania w ramach tematu „Bei mir und bei dir” (U mnie i u ciebie) razem z uczniami z Puszczy Mariańskiej, z Chałupek i z Łodzi, a uczniowie klas siódmych wraz z uczniami z jednej ze szkół wrocławskich realizują temat „Meine Stadt - bekannt und unbekannt” (Moje miasto – znane i nieznane). Tworzymy w języku niemieckim różne materiały, kręcimy i przesyłamy filmy, zagadki, zadania, razem uczymy się języka. Uczniowie będą mieli także możliwość porozmawiania ze sobą w ramach spotkania online.

Pierwsze materiały już powstały. Serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia pod linkiem.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

deutschplus.png

English corner

anderen.png

goetheinst.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

eTwinning.png

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl