Orszak Trzech Króli to największe na świecie jasełka w plenerze. Hasłem tegorocznej edycji były słowa kolędy Dzisiaj w Betlejem – „Cuda, cuda ogłaszają! Święto Objawienia Pańskiego to wspaniały dzień na wspólne kolędowanie, a śpiewanie kolęd razem z wielotysięcznym tłumem zebranym na Trakcie Królewskim to niezapomniane wydarzenie.

Rodziny z naszej szkoły wzięły udział w Orszaku Trzech Króli już po raz dziesiąty. Ponad 40 dwórek i rycerzy w malowniczych, niebieskich strojach podążało w orszaku za królem afrykańskim Melchiorem, który drogę spod Zamku Królewskiego do stajenki na Pl. Piłsudskiego przemierzył na wielbłądzie.

W orszaku uczestniczyli także rodzice: mamy wystąpiły jako damy dworu, a ojcowie zaciągnęli się do Gwardii Królewskiej. Uczniowie klas 7 i 8 też mieli okazję wziąć udział w tym wydarzeniu – jako wolontariusze rozdawali widzom papierowe korony i śpiewniki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku!

Prep_centre_logo_CMYK.png

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg