Drodzy Państwo,

uczniowie klas 7 i 8 mają możliwość uczestniczyć w dwóch 2-godzinnych warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych w ramach projektu „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę – projekt zintegrowany. Dzielnica Bielany m.st. Warszawa”. Zajęcia ukierunkowane są na profilaktykę zdrowia psychicznego: rozwijanie kompetencji społecznych stanowiących czynniki chroniące przed doświadczaniem kryzysów psychicznych oraz przekazywanie wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego.

W ramach projektu zapraszamy rodziców wszystkich uczniów, także z młodszych klas, na spotkanie z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego. Przewidujemy dwie części spotkania w terminach 27.11 oraz 3.12 o godz. 17:30. Spotkania odbywać się będą w sali projekcyjnej.

Będą Państwo mogli uzyskać informacje dotyczące zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży:

• jak wspierać młodzież w stresie;
  • o pierwszych objawach mogących świadczyć o kryzysie psychicznym dziecka;
  • sposobach komunikacji z dzieckiem wspierających budowanie relacji opartej na bliskości, szacunku, zaufaniu - co jest czynnikiem chroniącym przed doświadczaniem silnych kryzysów psychicznych;
  • jak i gdzie szukać pomocy;
  • jak wspierać dziecko i radzić sobie z zaburzeniem psychicznym.

Serdecznie zapraszamy!