ma Jaseka 2019 21419 stycznia na scenie kina Elektronik odbyły się nasze szkolne jasełka. Spotkanie rozpoczęliśmy od uczczenia minutą ciszy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza oraz zmarłego 17 stycznia księdza prałata Mariana Prusa. Odmówiliśmy też wspólnie modlitwę, powierzając dobremu Bogu dusze zmarłych.

Tematem przewodnim tegorocznych jasełek były słowa z Apokalipsy św. Jana Apostoła: Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną.

Bohaterowie ukazani w przedstawieniu zmagali się ze słabościami, które nie pozwalały im dostrzec przychodzącego do nich Jezusa. Podczas oglądania spektaklu mogliśmy zastanowić się, na ile jesteśmy do nich podobni i czy chcemy zaprosić Jezusa do naszego życia, by zasiąść z nim przy stole.

W jasełkach, jak co roku, wzięli udział rodzice, nauczyciele i uczniowie z klas 0-8 i gimnazjum. W sumie na scenie wystąpiło ponad stu aktorów. Po przedstawieniu można było zakupić pierniczki, z których dochód przeznaczony został na wsparcie rodzinnego domu dziecka państwa Jaźnickich. Zebraliśmy 7000 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom, rodzinom, które upiekły pierniczki, oraz ofiarodawcom.

Do zobaczenia za rok.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl