20150917 152738

Zajęcia świetlicowe w naszej szkole to coś, co nas wyróżnia. W niczym nie przypominają one niezorganizowanej "przechowalni", w której dzieci czekają, aż rodzice odbiorą je ze szkoły. Dla nas jest to niezwykle cenny czas, w którym dziecko uczy się współpracy i budowania relacji z drugim człowiekiem. swietlica3Uczniowie nie tylko mogą odpocząć po skończonych lekcjach, ale także w atrakcyjny sposób rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.

W klasach I-IV popołudnia każda klasa spędza ze swoim drugim wychowawcą w swojej sali. Dzieci mogą wtedy odpocząć i wspólnie się pobawić; uczestniczą w zajęciach przygotowanych przez wychowawcę albo same inicjują rozmaite gry i zabawy. Mogą także uczestniczyć w zajęciach dodatkowych. swietlica2Ważnym zwyczajem w klasach I-III jest codzienne czytanie na głos przez nauczycieli wybranych książek oraz - o ile tylko pozwala na to pogoda - codzienne wyjście na dwór. swietlica3Nasi wychowawcy, oprócz przygotowywania ciekawych i różnorodnych zajęć, przede wszystkim zwracają uwagę na relacje między dziećmi i ich zachowanie się wobec innych. Dlatego jest to bardzo ważna część całego procesu wychowawczego naszej szkoły.

 

Niewątpliwie naszym atutem są również autorskie zajęcia "Podróże z Obieżyświatem", w których raz w tygodniu uczestniczą uczniowie klas I-III. Zajęcia te pogłębiają wiedzę dotyczącą kultury, sztuki, tradycji i religii innych krajów świata, zaś w III klasie - na temat tradycji różnych regionów Polski.

Zachęcamy do lektury kroniki naszych wypraw z obiezyswiatem!

 

Uczniowie klas V i VI po lekcjach pozostają w swoich salach pod opieką nauczycieli dyżurujących. Trwają wtedy kółka zainteresowań, odrabianki albo uczniowie mają czas wolny. Często też wychodzą z nauczycielem na dwór, by korzystać ze świeżego powietrza i naszych nowoczesnych boisk.

 

Każde dziecko, u którego stwierdzono specyficzne trudności w uczeniu się, po południu ma także możliwość uczęszczania na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne (tzw. reedukację) prowadzone w naszej szkole.

 Dzieci objęte są również opieką logopedy.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl