Zespół Szkół Przymierza Rodzin nr 3 w Warszawie

NEWSLETTER/PAŹDZIERNIK 2015

Szanowni Państwo,

Świętujemy…

  1. Tradycyjne doroczne święto w kalendarzu społeczności społeczności szkolnej to oczywiście Święto Szkoły. Zaczęło się jak zwykle mszą świętą w kościele Nawiedzenia NMP, po której p. Dyrektor wręczyła nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Języki świata”, co pozwoliło zwiedzić kawał świata bez ruszania się z ulicy Nocznickiego 7. Afryka, Azja, Europa, (Australia i Oceania też?). Nie wszyscy wszędzie dotarli, bo i atrakcji było tyle, że trzech godzin nie wystarczyło, by zobaczyć, posmakować, dotknąć wszystkiego. Jeden zajrzał do nory czeskiego krecika (Krtek przyjął gości projekcją filmów o sobie), ktoś spotkał Masaja na schodach wiodących na drugie piętro, a inny wypróbował deskę windsurfingową i zamienił parę słów po hawajsku, żeby potem odpocząć w portugalskiej Casa de Fado. Przy okazji wizyty w starożytnym Rzymie można było zajrzeć do katakumb i odczytać inskrypcje wczesnochrześcijańskie. A na koniec zejść do kawiarenki, gdzie gimnazjaliści pokazali umiejętności kelnerskie, serwując pyszne ciasta i kawę w miłym otoczeniu. Nie zabrakło języka wspólnego dla wszystkich niewidomych i niedowidzących – Braille’a. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia. Każdego roku wydaje się, że to, co przeżywamy podczas Święta Szkoły jest nie do powtórzenia. Przychodzi kolejny październik i… ta sama energia, kreatywność, zaangażowanie rodziców, dzieci, nauczycieli. Dziękujemy!!!
  1. Przed nami wydarzenie listopadowe – Wieczornica. Tym razem pod hasłem „Opozycja demokratyczna w czasach PRL-u” 9 listopada o 18.00 wspominać będziemy z wdzięcznością tych, którzy przyczynili się do przemian demokratycznych w Polsce. Jak zawsze prosimy Państwa o pomoc dzieciom w przygotowaniu plansz i plakatów według wskazówek p. Marzeny Januszewskiej, z których przygotujemy wystawę. Gościem tegorocznej Wieczornicy będzie pani Izabela Dzieduszycka, założycielka i wieloletni prezes Stowarzyszenia Przymierza Rodzin, twórczyni sieci szkół Przymierza Rodzin. W tym roku powierzyła obowiązki swoim następcom, sama zostając Prezesem Honorowym Przymierza. Wieczornicowe spotkanie będzie okazją do podziękowania Jej za tworzenie naszej szkoły oraz za wkład w rozwój niezależnej oświaty w Polsce i do rozmowy z Nią jako świadkiem i uczestnikiem wydarzeń historycznych.
  1. Złota polska jesień w pełni, ale już zapowiadamy wydarzenie styczniowe Orszak Trzech Króli. Nasza szkoła kolejny raz została zaproszona do udziału (w roli aktorów!) w niezwykłym spektaklu – ulicznych jasełkach, czyli przemarszu Krakowskim Przedmieściem w orszaku króla afrykańskiego w charakterze dwórki lub rycerza albo udziału w mansjonie „Gospoda” (czyli scenie odgrywanej dla idących w orszaku i zebranych na Krakowskim Przedmieściu (w liczbie kilkudziesięciu tysięcy) widzów. Nie wszyscy dziś wiedzą , co będą robić 6 stycznia 2016 roku, ale zachęcamy, by święto Objawienia Pańskiego spędzić na ewangelizacji Warszawy, bo tak można nazwać udział w tej imprezie, która wpisała się już w kalendarz warszawskich wydarzeń. Zgłaszajcie się całymi rodzinami: z małymi dzieci można pójść w Orszaku Rodzinnym, większe (od 6 lat wzwyż) posłać na służbę do króla Baltazara albo do wolontariatu (gimnazjaliści), a samemu pójść (jako aktor) do gospody, gdzie jadła i napitku pod dostatkiem, ale miejsce dla Dziecięcia się nie znalazło. Stroje orszakowe dla dzieci zapewnia szkoła, od rodziców oczekujemy tylko wypełnienia deklaracji udziału, przyprowadzenia dziecka na Plac Zamkowy 6 stycznia i odebrania po pokłonie Trzech Króli na Pl. Piłsudskiego.

Deklaracje udziału do pobrania u pań wychowawczyń lub z koperty przy szatni.

W najbliższym czasie…

  1. W listopadowe dni wolne (12/czwartek i 13/piątek), zapowiedziane w tegorocznym harmonogramie, szkoła zapewnia świetlicowe dyżury nauczycieli. Prosimy każdą rodzinę o złożenie do 3 listopada (wtorek) wychowawcom deklaracji, czy dziecko zostanie posłane w te dni do szkoły (TAK/NIE). Potrzebujemy informacji od Państwa, by odpowiednio zorganizować pracę szkoły.
  1. W październiku uczniowie klas 3-6 wzięli udział w warsztatach zdrowego żywienia „Jemy zdrowo – kolorowo”. 18 listopada o 17.00 w sali projekcyjnej odbędzie się część przeznaczona dla Rodziców – 30-minutowe spotkanie z panią dietetyk (na początek zebrania dla klas 4-6). Zapraszamy też rodziców uczniów klas 3, które również brały udział w warsztatach.
  1. I na koniec apel do rodziców uczniów klas 4-6: Uczniowie, którzy przychodzą do szkoły przed ósmą są zobowiązani do przebywania do godz. 8.00 w świetlicy zbiorczej (koło szatni) pod opieką nauczyciela dyżurującego. Prosimy, by ci z Państwa, którzy przywożą dzieci wcześniej do szkoły przypominali im o tym – chodzi o zapewnienie uczniom bezpieczeństwa.


                                                         Mirosława Piasecka – Galas
                                                         dyrektor

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl