Zespół Szkół Przymierza Rodzin nr 3 w Warszawi
N E W S L E T T E R / LUTY 2015

I semestr bieżącego roku szkolnego obfitował, jak zawsze, w wiele ciekawych wydarzeń, zarówno w zakresie codziennej pracy edukacyjnej, jak i w sferze zajęć poza lekcjami. Wytężona praca uczniów oraz nauczycieli przyniosła owoce, mogące stanowić powód do zadowolenia i dumy. Wielu naszych uczniów wyróżniło się bardzo wysokimi wynikami. W Szkole Podstawowej 25 osób miało średnie powyżej 5,50 (poniżej uczniowie z najwyższymi średnimi), a w Gimnazjum 11 osób średnie powyżej 5,00. Gratuluję osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów.

Szkoła Podstawowa
Sophia Knutson (kl. 4b) 5,92
Marta Naszczyńska  (kl. 6c) 6,00
Zofia Szczurek (kl. 6c) 5,90

Gimnazjum
Król Mateusz Stanisław (kl. 1) 5,44 
Giemza Katarzyna (kl. 3b) 5,42 
Krzeski Bartosz (kl. 1) 5,31
Marczak Piotr (kl. 1) 5,25
Czaplejewicz Maria (kl. 3b) 5,25
Giemza Małgorzata (kl. 3b) 5,17
Kaczyńska Aleksandra (kl. 2) 5,13
Szeptycka Julia (kl. 1) 5,13
Szeptycki Jan (kl. 1) 5,13
Wirth Aleksandra (kl. 3b) 5,08
Ścisło Adam (kl. 1) 5,06

Wymienieni uczniowie z Gimnazjum otrzymają stypendium naukowe za wyniki w nauce i postawę.

Sukces szóstoklasistki
Zofia Szczurek została laureatką przyrodniczego konkursu kuratoryjnego. Gratuluję!

Jasełka
Dziękuję wszystkim Rodzicom za zaangażowanie przy współtworzeniu corocznego widowiska bożonarodzeniowego. Mam nadzieję na współpracę w następnych latach.

Akcja charytatywna
Dziękuję hojnym Ofiarodawcom oraz Rodzinom - Państwu Paulinie i Krzysztofowi Błażewskim, Magdzie i Pawłowi Mońkom, Katarzynie i Piotrowi Majchrzakom, Ewelinie i Wiktorowi Ząbkom, Pani Agnieszce Szczurek z córką Zosią za sprzedaż pierniczków, z której dochód został przeznaczony na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka prowadzonego przez p. Wojciecha Jaźnickiego. Zebrano ponad 4500 zł. Pan Wojtek będzie miał dzięki temu możliwość sfinansowania dzieciom dodatkowych badań psychologicznych, wizyt u lekarzy specjalistów lub innych nieprzewidzianych wydatków.

Biała szkoła
Kolejny wyjazd na Białą Szkołę dla klas II i III już za nami. Warunki narciarskie były dobre i sprzyjały białemu szaleństwu. Piękne słońce sprawiło, że jazda na nartach dawała niezwykłą przyjemność. Dzieci poczyniły znaczące postępy w narciarstwie. Klasy drugie dziarsko przebrnęły przez „wieczorny bieg terenowy" i miały okazję do tańców z góralskim zespołem ludowym „Małe Bartusie". Klasy trzecie poznawały życie pszczół w ulu, delektowały się różnymi gatunkami miodów i próbowały (skutecznie) naśladować w swoich pracach plastycznych styl wybitnego przedstawiciela prymitywizmu Nikifora Krynickiego.

WIADOMOŚCI BIEŻĄCE

Rekrutacja
  ♦ Szkoła Podstawowa
Serdecznie zapraszam Rodziców kandydatów do klas I na zebranie informacyjne, które odbędzie się 21 lutego 2015 r. o godzinie 10:00 w budynku szkoły. Podczas spotkań będą Państwo poproszeni o wypełnienie ankiety. Rodzice kandydatów do klas I w roku szkolnym 2015/2016, którzy mają już dzieci w naszej szkole, także proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 21 lutego br. dostępnego na stronie internetowej.
  ♦ Gimnazjum
16 marca o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie informacyjne o naszym gimnazjum. Zapraszam młodzież i rodziców.

Środa Popielcowa
18 lutego przypada Środa Popielcowa. Msza święta dla Społeczności szkolnej odbędzie się w kościele parafialnym o godzinie 8:30. Zapraszam Państwa do włączenia się w modlitwę.

Rekolekcje wielkopostne
Klasy I - VI uczestniczyć będą w dwudniowych rekolekcjach zaplanowanych na 2 i 3 marca. Szczegóły zostaną podane klasom przez wychowawców.

List do pani Minister Edukacji Narodowej
Jesienią 2014 r. odbyła się w Warszawie konferencja, związana z obchodami 25 lecia Oświaty Niezależnej w Polsce. Konferencja była nie tylko okazją do spotkania przedstawicieli wielu środowisk, reprezentujących niezależne szkolnictwo, ale także przestrzenią wymiany poglądów i doświadczeń. Zachęcam do przeczytania listu znajdującego się na naszej stronie internetowej, skierowanego do Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz do Minister Edukacji Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej, sygnowanego przez przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji i towarzystw reprezentujących oświatę niezależną, w tym - przez Panią Izabelę Dzieduszycką.

Z poważaniem
Mirosława Piasecka-Galas dyrektor

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl