Zespół Szkół Przymierza Rodzin nr 3 w Warszawie
N E W S L E T T E R/PAŹDZIERNIK 2014

PRZEDSIĘWZIĘCIA

* Ślubowanie Pierwszoklasistów
W Dniu Patrona, 20 października, najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia pierwszej klasy. Przed ślubowaniem obył się bieg, który zorganizowały dla pierwszoklasistów klasy drugie i trzecie. Na uczestników czekały różne zadania: przyszywanie guzików, rysowanie portretów wychowawczyń, układanie puzzli czy zagadki przyrodnicze. Pasowanie na ucznia odbyło się w scenerii rycerskiej. Pani dyrektor Mirosława Piasecka-Galas pasowała każde dziecko na ucznia przy pomocy miecza. Wychowawczynie nowym uczniom wręczyły legitymacje szkolne oraz drobne upominki. Zespół nauczycielek nauczania początkowego przygotował dla najmłodszych niespodziankę - panie wcieliły się w rolę uczniów i wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Dziub dziub”. Uroczystość zakończyła się wspólną agapą uczniów, rodziców i nauczycieli.

* Certyfikat WARS i SAWA
27 października 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik na ręce Pani Dyrektor oraz p. Renaty Karpiel, szkolnego lidera wspierania uzdolnionych i uczniów, został wręczony Certyfikat WARS i SAWA. Do programu Szkoła Podstawowa przyłączyła się we wrześniu br. Szkolny Program Wspierania Uzdolnionych to program, którego celem jest odkrywanie talentów u uczniów i stwarzanie im możliwości poszukiwania własnej drogi rozwoju oraz stworzenie spójnego systemu umożliwiającego rozpoznawanie i rozwijanie uzdolnień.

* Dni Papieskie
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz zdolnej i ubogiej młodzieży w ramach Dni Papieskich.W tym roku kwestowało 161 osób, w tym również absolwenci. Zebrano 17 156 zł.

* Zbiórka darów do Świetlicy Środowiskowej Przymierza Rodzin w Kutnie
Nasza szkoła opiekuje się Świetlicą Środowiskową Przymierza Rodzin w Kutnie.Jest to ta forma opieki nad dziećmi, którą zapoczątkował bł. Edmund Bojanowski - patron Przymierza Rodzin. Dzięki możliwości uczęszczania na zajęcia w naszych świetlicach, dzieci mają zapewnioną pomoc w nauce, następuje rozwój ich zdolności, umiejętności oraz zainteresowań, zmniejszają się kłopoty wychowawcze. Dziękujemy Darczyńcom, którzy przygotowali paczki z produktami spożywczymi dla podopiecznych ze Świetlicy Środowiskowej w Kutnie. Jednocześnie prosimy o włączenie się w kolejne przedsięwzięcie dotyczące zbiórki materiałów papierniczych i środków czystości (lista produktów będzie wysłana do Państwa przez Radę Rodziców oraz wywieszona na tablicach w szatni). Obok portierni, przy szklanych drzwiach, postawione zostaną pudła, do których będzie można składać rzeczy. Prosimy o przyniesienie darów w dniach 13-14 listopada.

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl