Szanowni Państwo,
Minął wrzesień, pierwszy miesiąc roku szkolnego 2014/2015. Był to początek realizacji planu zajęć dydaktycznych, czas adaptacji klas czwartych czy lekcji festiwalowych w ramach XVIII Festiwalu Nauki. Dzięki uprzejmości pp. Zanussich i Mielżyńskich w ogrodach w Laskach odbył się kolejny dobroczynny Piknik Przymierza Rodzin. Wspaniała organizacja, dbałość o szczegóły, atrakcje przyczyniły się do tego, by uznać spotkanie za owocne.

Edukacja...

W tym roku poszerzyliśmy ofertę zajęć dodatkowych, m.in. o warsztaty bębniarskie dla dzieci, tańce prowadzone przez Szkołę tańca Duet Dance czy zajęcia z ekonomii pod kierunkiem animatorów ze Stowarzyszenia KoLiber. Propozycje zajęć pozalekcyjnych - stałe jak i nowe -  wzbudziły wśród wybierających spore zainteresowanie.

W ramach międzynarodowego projektu Enjoy your Origin od 6 do 10 października w naszej szkole gościmy troje studentów z Wietnamu, Brazylii i Maroka. Wolontariusze prowadzą zajęcia w języku angielskim. Dziękujemy rodzinom z naszej szkoły, które przyjęły zagranicznych gości do siebie.

Inwestycja w uczniów i kadry...

Zakończyliśmy projekt Dobry start – dobra przyszłość, dzięki któremu finansowane były niektóre zajęcia dodatkowe. Jednocześnie rozpoczęliśmy nowe przedsięwzięcie  - Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych. Realizacja projektu umożliwi uczestnikom podniesienie kwalifikacji zawodowych podczas staży i szkoleń za granicą, a instytucjom wysyłającym stworzy możliwość wypracowania modelu podnoszenia kompetencji zawodowych i językowych kadry edukacyjnej z wykorzystaniem mobilności zagranicznych, przez co projekt przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Wydarzenia w październiku...

Niebawem chętni uczniowie przystąpią do szkolnych etapów konkursów kuratoryjnych z języka polskiego, matematyki i przyrody. Do czasu pierwszych zmagań czeka ich intensywna nauka w ramach zajęć przygotowujących.
Tradycją stało się coroczne Święto Szkoły, które odbędzie się 11 października 2014 r. pod hasłem W świecie książek. Świętowanie rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. NP NMP (ul. Przy Agorze 9). Po niej zapraszamy do budynku szkoły, gdzie czekać na Państwa będą występy, konkursy, loteria fantowa, kawiarenki i inne atrakcje nawiązujące do tematu Święta Szkoły, prezentujące bogactwo literatury rodzimej oraz zagranicznej. Serdecznie zapraszam.

12 października pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!” - decyzją Konferencji Episkopatu Polski - będziemy obchodzili XIV Dzień Papieski. Nasza szkoła włączy się w zbiórkę pieniędzy na rzecz ubogiej i zdolnej młodzieży w dniach 17-19 października. Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Proszę zachęcić dzieci do udziału w tym, jakże szlachetnym, przedsięwzięciu.

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie zaprasza 19 października na godzinę 19.00 na spotkanie/wykład prof. dr hab. Zofii Konaszkiewicz: Wychowanie do wiary, perspektywy psychologiczne  i pedagogiczne.
Zofia Konaszkiewicz to pedagog, psycholog, autorka wielu piosenek i pieśni religijnych, m.in. Jeżeli chcesz mnie naśladować, Gdy szukasz Boga, popatrz na kwiaty, Chrześcijanin to ja.

    Z poważaniem
Mirosława Piasecka-Galas 
       dyrektor

Kalendarz

Prep_centre_logo_CMYK.png

English corner

Logo_Mistrzowie_Matlandii.jpg

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl