Święto Szkoły 2012

„Bogactwo różnorodności”

W tym roku podczas Święta Szkoły „odwiedziliśmy” niezwykle ciekawe, a niestety często już zapomniane miejsca w Polsce, gdzie żyją – lub dawniej żyły – grupy rozmaitych mniejszości narodowych i etnicznych oraz imigrantów. Mogliśmy poznać ich kulturę, tradycje (w tym te najsmaczniejsze – kulinarne), muzykę, dowiedzieć się, jakie były ich losy. Atrakcji było mnóstwo, jak zwykle trudno było skorzystać ze wszystkich! Rodzice, uczniowie i wychowawcy przygotowali przepiękne dekoracje, wiele osób było ubranych w tradycyjne stroje, można był śpiewać, tańczyć, no i oczywiście spróbować najrozmaitszych przysmaków. Tradycyjnie już w sali gimnastycznej, na „Scenie dla każdego” występowali uzdolnieni uczniowie i… rodzice! Zaś gimnazjaliści jak zwykle stanęli na wysokości zadania i niczym profesjonalni kelnerzy częstowali tortem oraz kawą i herbatą gości w swojej kawiarence. Bawiliśmy się znakomicie!

A już w przyszłym roku czeka nas niezwykłe Święto Szkoły. Będziemy obchodzić dziesiąte urodziny! Oj, będzie się działo…