Koncert z okazji Roku Moniuszkowskiego

W piątek 25 października mieliśmy okazję uczcić Rok Stanisława Moniuszki i Światowy Dzień Opery (obchodzony w tym roku po raz pierwszy tego właśnie dnia!) niezwykłym koncertem zorganizowanym w naszej szkole we współpracy ze Szkołą Muzyczną im. W. Lutosławskiego. Spotkanie uświetnił występ światowej sławy śpiewaka operowego p. Rafała Siwka oraz artystów-nauczycieli ze szkoły muzycznej.

Słowo wstępne o Stanisławie Moniuszce wygłosił Artur Kulawiak, następnie wysłuchaliśmy trio instrumentalnego w składzie: Marzena Białobrzeska (wiolonczela), Khrystyna Bulyhina (fortepian) i Krzysztof Szmytke (lira korbowa), a Karolina Lorenc (śpiew) i Khrystyna Bulyhina (fortepian) wykonały pieśń „Kwiatek” ze „Śpiewnika domowego” – antologii pieśni S. Moniuszki na głos z fortepianem.
Po koncercie instrumentalistów uczniowie wzięli udział w multimedialnym quizie wiedzy o Stanisławie Moniuszce, nagrodą były płyty z muzyką.

Na zakończenie przeżyliśmy wyjątkowo wzruszającą chwilę – każdy uczestnik wieczoru mógł włączyć się w śpiew, wykonując jedną z najbardziej znanych, i najcenniejszych pod względem artystycznym, pieśni Stanisława Moniuszki – „Prząśniczka”.