Festiwal Nauki

W ramach XVIII Festiwalu Nauki w dniach od 19 do 28 września nasi uczniowie mieli okazję zdobywać wiedzę poza szkołą.

Na Wydziale Lingwistyki Stosowanej UW zastanawiali się, w jaki sposób człowiek wykorzystuje ciało w procesie komunikowania się z innymi ludźmi czy kryminalistyka wykorzystuje analizę tzw. mikroekspresji podczas próby rozwikłania zagadki kryminalnej. Zaś w Państwowym Muzeum Etnograficznym dzieci miały okazję zapoznać się z biografią Oskara Kolberga, najważniejszą postacią polskiego ludoznawstwa, a także samodzielnie wykonać mazowiecką wycinankę czy przymierzyć stroje regionalne. Po wiedzę nasi uczniowie wybrali się również do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.
Lekcje w ramach Festiwalu nauki ocenione zostały przez uczestników za ciekawe i rozwijające.