Osiągnięcia 2017/2018

W listopadzie uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Mitologicznej. Serdecznie gratulujemy tytułu laureata: Janowi Wykurzowi, Weronice Rychlik, Hannie Przypolskiej, Tomaszowi Szewczykowi oraz Annie Mlynarczyk.

Troje naszych uczniów: Maciej Rozpędek z klasy 7c oraz gimnazjaliści: Mateusz Puncewicz i Olgierd Żurek z klasy 3 zakwalifikowało się do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

Konkursy kuratoryjne cieszą się co roku wielkim zainteresowaniem. Przystępuje do nich wielu uczniów klas gimnazjalnych, gdyż sukces przekłada się na dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Ale nie tyle liczba chętnych do sprawdzenia sił z danego przedmiotu robi wrażenie, ile lista uczniów, którzy przeszli do kolejnego etapu. W każdym z konkursów mamy przedstawicieli na drugim etapie (rejonowym): w polonistycznym (8 osób!), w geograficznym (5 osób), w konkursach: historycznym i wiedzy o społeczeństwie (po 3 osoby), w matematycznym (2 osoby), w chemicznym (2 osoby), w biologicznym (2 osoby), w konkursie filozoficznym (2 osoby), w konkursie j. angielskiego (2 osoby). Gratulujemy i dziękujemy!

W ubiegłych latach konkursy przedmiotowe były propozycją dla uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. W tym roku w zreformowanej podstawówce klas ósmych jeszcze nie ma i była obawa, że zainteresowani siódmoklasiści będą musieli czekać do przyszłego roku szkolnego, aby sprawdzić się w konkursowej rywalizacji. Dostali jednak szansę przystąpienia do konkursu matematycznego, polonistycznego i historycznego. Mimo dużego stopnia trudności tegorocznych konkursów (materiał obejmował również zagadnienia z programu klasy ósmej), znaleźli się uczniowie, którzy przeszli do etapu rejonowego: w konkursie z matematyki – dziewięć osób, z historii – sześć osób, z języka polskiego – trzy osoby. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły na polu naukowym.

24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym. Miło nam poinformować, że Basia Gawlik, uczennica klasy 6b została laureatką tego konkursu a Hania Wilińska z klasy 6a otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

foto2

8 listopada drużyna młodziczek z klubu IKS AWF, w której są dwie uczennice z klasy 4b: Mela Grabek-Puzyna i Pola Pietrasik zdobyły V miejsce w Mistrzostwach Warszawy w układach zbiorowych. GRATULUJEMY!

Kalendarz

KONTAKT

Zespół Szkół Przymierza Rodzin nr 3
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl