Osiągnięcia 2017/2018

2018 egzamin

Wyniki naszych gimnazjalistów mówią same za siebie. 

Gratulujemy tegorocznym absolwentom i życzymy, by wszyscy znaleźli szkołę sprzyjającą ich wszechstronnemu rozwojowi.

technologia

 

Gratulujemy uczennicom gimnazjum: Jagodzie Ząbek, Teresie Kryżman, Magdzie Pączkowskiej oraz Karolinie Łabuszewskiej zdobycia pierwszego miejsca w kategorii gimnazja w konkursie „Z technologią w świat nauki”.

Uczennice zaprezentują swój projekt badawczy i jego zastoso wania na konferencji w Centrum Edukacji i Zastosowań Komputerów w Warszawie. http://ctn.oeiizk.waw.pl/?cat=13

19 kwietnia 2018 roku w Społecznej Szkole Podstawowej nr 13 im. Lotników Amerykańskich odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej Microphone Star 2018. Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klas 7, Zosia Kasprzak i Olga Michalak. Decyzją komisji obie uczennice zakwalifikowały się do udziału w konkursie finałowym Microphone Star.

14 maja 2018 roku w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej Microphone Star 2018. 
III miejsce w konkursie zajęła Zofia Kasprzak

Gratulujemy,
zespół nauczycieli języka angielskiego

Przed naszymi uczniami ostatni etap konkursu matematycznego. Do etapu stołecznego zakwalifikowali się z klasy 3c Maria Cieślińska, Anna Pilipczuk, Tymoteusz Tkaczyk oraz Piotr Keller z klasy 3b.Bardzo się cieszymy i życzymy powodzenia!

Gratulujemy sukcesu w konkursach kuratoryjnych uczennicom klasy siódmej: Sophii Knutson, która została laureatką konkursu matematycznego i Łucji Rusin - laureatce konkursu z języka polskiego.

Cieszymy się z sukcesów gimnazjalistów w konkursach kuratoryjnych.

Tytuł laureata konkursu matematycznego zdobyli: Mateusz Puncewicz i Olgierd Żurek, laureatką konkursu geograficznego została Hania Michalik, a laureatem konkursu chemicznego – Michał Jakomulski.

Karolina Łuczak została finalistką konkursu polonistycznego. Marianna Paruszewska znalazła się w finale XV edycji konkursu filozoficznego „W drodze ku mądrości”. 

Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły na polu naukowym.

W kolejnej edycji Bielańskiego Konkursu Ortograficznego "I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii" do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się uczniowie z klasy 3c - Marek Reszka, Natasza Kłodawska, Małgorzata Sej, Dominika Gacek, Tymoteusz Tkaczyk, Anna Pilipczuk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z radością informujemy, że do dzielnicowego etapu konkursu "Mała olimpiada matematyczna" zakwalifikowali się : Mikołaj Śledziewski kl. 3a, Piotr Keller kl. 3b, Natalia Kalinowska kl. 3b, Piotr Sujczyński kl. 3b, Franciszek Gierejko kl. 3b, Piotr Knaflewski kl. 3c, Tymoteusz Tkaczyk kl. 3c, Maria Cieślińska kl. 3c, Anna Pilipczuk kl. 3c, Jan Mańko kl. 3c.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Trwają konkursy kuratoryjne. W etapie wojewódzkim (trzecim i ostatnim) mamy reprezentantów z czterech przedmiotów (na wyniki z biologii jeszcze czekamy). Matematyka – Olek Żurek i Mateusz Puncewicz, j. polski – Karolina Łuczak, chemia – Michał Jakomulski, geografia – Hania Michalik.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Miło nam poinformować, że Łucja Rusin, uczennica klasy siódmej, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Gratulujemy!

Miło nam przedstawić uczniów, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w konkursie matematycznym ALFIK.

Szymon Pilipczuk z klasy 2. został laureatem i wygrał tygodniowy pobyt na obozie Talentów w Serpelicach.

Bardzo dobry wynik uzyskali:
z klasy 3.: Anna Pilipczuk, Marek Reszka,
z klasy 4.: Andrzej Burszewski, 
z klasy 5.: Wojciech Grzela, 
z klasy 6.: Anna Sroczyńska, Michał Brzozowski, Cezary Pińkowski i Stanisław Słupski.

Dobry wynik uzyskali:
z klasy 3.: Tymoteusz Tkaczyk,
z klasy 4.: Marianna Przybylska,
z klasy 6.: Weronika Rychlik, Jakub Gołąb i Tomasz Szewczyk. 

Gratulujemy!

Mikołaj Śledziewski, uczeń klasy 3a, zdobył IV kategorię szachową (w ogólnym rankingu Polskiego Związku Szachowego) w otwartym turnieju szachowym na Bemowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W listopadzie uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Mitologicznej. Serdecznie gratulujemy tytułu laureata: Janowi Wykurzowi, Weronice Rychlik, Hannie Przypolskiej, Tomaszowi Szewczykowi oraz Annie Mlynarczyk.

Troje naszych uczniów: Maciej Rozpędek z klasy 7c oraz gimnazjaliści: Mateusz Puncewicz i Olgierd Żurek z klasy 3 zakwalifikowało się do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

Konkursy kuratoryjne cieszą się co roku wielkim zainteresowaniem. Przystępuje do nich wielu uczniów klas gimnazjalnych, gdyż sukces przekłada się na dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Ale nie tyle liczba chętnych do sprawdzenia sił z danego przedmiotu robi wrażenie, ile lista uczniów, którzy przeszli do kolejnego etapu. W każdym z konkursów mamy przedstawicieli na drugim etapie (rejonowym): w polonistycznym (8 osób!), w geograficznym (5 osób), w konkursach: historycznym i wiedzy o społeczeństwie (po 3 osoby), w matematycznym (2 osoby), w chemicznym (2 osoby), w biologicznym (2 osoby), w konkursie filozoficznym (2 osoby), w konkursie j. angielskiego (2 osoby). Gratulujemy i dziękujemy!

W ubiegłych latach konkursy przedmiotowe były propozycją dla uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. W tym roku w zreformowanej podstawówce klas ósmych jeszcze nie ma i była obawa, że zainteresowani siódmoklasiści będą musieli czekać do przyszłego roku szkolnego, aby sprawdzić się w konkursowej rywalizacji. Dostali jednak szansę przystąpienia do konkursu matematycznego, polonistycznego i historycznego. Mimo dużego stopnia trudności tegorocznych konkursów (materiał obejmował również zagadnienia z programu klasy ósmej), znaleźli się uczniowie, którzy przeszli do etapu rejonowego: w konkursie z matematyki – dziewięć osób, z historii – sześć osób, z języka polskiego – trzy osoby. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły na polu naukowym.

24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym. Miło nam poinformować, że Basia Gawlik, uczennica klasy 6b została laureatką tego konkursu a Hania Wilińska z klasy 6a otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl