Kronika 2017/2018

W czwartek 21.06 (gimnazjaliści) i w piątek 22.06 (pozostali) uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Cała społeczność naszej szkoły spotkała się na mszy świętej, by podziękować za cały rok pracy i nauki. Długo wyczekiwany przez wielu dzień pełen był miłych akcentów: ostatnie przedwakacyjne spotkania w klasach, podziękowania dla nauczycieli i innych pracowników, nagrody książkowe i dyplomy dla uczniów, którzy angażowali się w życie szkoły czy reprezentowali ją na zewnątrz.

A teraz czas na...

Wakacje !!!

Życzymy wszystkim, by odpoczywając od szkolnych obowiązków, wykorzystali wszelkie okazje do nauki, jakie niesie ten wakacyjny czas. Wracajcie bogatsi o nowe przyjaźnie, doświadczenia, wrażenia, zapachy, obrazy…, aby było co wspominać i czym się dzielić po powrocie w szkolne mury. Do zobaczenia we wrześniu!

Z czym kojarzy się ostatni tydzień nauki w naszej szkole? Oczywiście z ciekawymi zadaniami i konkursami w Dniu Języków Obcych, Dniu Sportu i Dniu Matematyki. Ten ostatni odbył się w środę 20 czerwca. Po angielskojęzycznym wstępie przybliżającym kilkanaście pojęć matematycznych uczniowie klas 4-6 przystąpili do rozwiązywania zadań:

• quizizz matematyczny po angielsku na tabletach (każda klasa była podzielona na trzy zespoły, które rozwiązywały zadania; liczyło się tempo i poprawność wykonania zadań).
• obrazek z kropek (uczniowie dostali koperty z dwudziestoma qr-kodami, którymi były zakodowane zadania. Mieli je rozwiązać i znaleźć wyniki na karcie, na której były kropki podpisane liczbami. Po połączeniu kropek z wynikami w kolejności rosnącej klasy otrzymywały rysunek będący rozwiązaniem).
• sztafeta matematyczna (uczniowie każdej klasy biegli w sztafecie do ławki z dwudziestoma trzema zadaniami i wpisywali na raz po jednej odpowiedzi).
• gra terenowa (stacje z zadaniami matematycznymi).
• szacowanie liczby cukierków (konkurencja indywidualna).

Zwycięskimi klasami na swoich poziomach zostały: 4b, 5b, 6c. Konkurencję indywidualną wygrała Natasza Nesterowicz z klasy 6c, która dokładnie oszacowała (niebagatelną!) liczbę cukierków: 523. Bliscy wyniku byli: Bianka Grodzka z klasy 4b i Karol Miałkowski z klasy 6a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy wyników.

Lekcja w plenerze z panią Jolą Matyjasiak była pełna cudownych opowieści. Warto wybrać się w teren z prawdziwą miłośniczką przyrody. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat nadwiślańskiej flory i fauny (szczególnie ptaków). Niesamowite, jak dzika potrafi być rzeka przecinająca tętniącą miejskim życiem Warszawę!

Klasy 3b i 3c uczestniczyły w warsztatach teatralnych, które przedstawiały istotę niepodległości w sposób niezwykle ciekawy i zrozumiały dla dzieci. Były to interaktywne zajęcia, łączące elementy spektaklu lalkowego z pedagogiką zabawy. W czasie spotkania uczniowie byli czynnie zaangażowani w przebieg spektaklu oraz towarzyszących mu warsztatów. Dzięki temu poznali nowe pojęcia nie tylko w sensie intelektualnym, ale „doświadczyli” ich fizycznie oraz emocjonalnie.

Nasz zespół badawczy z gimnazjum odebrał nagrodę za zajęcie I-go miejsca w konkursie „Z technologią w świat nauki” i zaprezentował wyniki doświadczenia biologicznego w gronie naukowców oraz młodzieży biorącej udział w konkursie.
Gratulujemy i dziękujemy Jagodzie, Teresie, Karolinie i Magdzie za piękne reprezentowanie naszej szkoły.

Pod takim hasłem 23 maja odbyło się spotkanie z panią Aleksandrą Filipek, właścicielką Antykwariatu Piotruś Pan.

Podczas rozmowy z dziećmi pani zaprezentowała wyjątkowe woluminy: ozdobne wydanie Ogniem i mieczem (na świecie jest tylko 35 takich okazów) czy pierwsze wydanie dzieła marszałka Józefa Piłsudskiego z 1927 roku. Białym krukiem było dzieło wydane w 1741 roku.

Pani Aleksandra opowiadała o drugim życiu książek, o tym że książka warta jest tyle, ile osób ją przeczytało.

Po spotkaniu dzieci, nauczyciele i rodzice mogli nabyć książki z Antykwariatu Piotruś Pan. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem.

Piotr Keller z kl. 3b i Anna Pilipczuk z kl. 3c zajęli pierwsze miejsca w finale warszawskiego konkursu "Mała Olimpiada Matematyczna" jako reprezentanci dzielnicy Bielany, natomiast Maria Cieślińska z kl. 3c zajęła drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy laureatom.

16 kwietnia pojechaliśmy na Mokre Łąki w Puszczy Kampinoskiej. Dzięki naszemu przewodnikowi zobaczyliśmy tam wiosnę w pełni. Widzieliśmy żurawie, łyski, mewy, dzikie gęsi, kaczki krzyżówki, wróble domowe, słyszeliśmy zielonego dzięcioła. Ogromne emocje wzbudziły w nas zaskrońce, które prezentowały się w pełnej krasie, oraz ogromne żeremie bobrów. Wrażeń było dużo więcej, trudno tu wszystko opisać. Zachęcamy do pójścia w nasze ślady, odkrywanie tajemnic przyrody to przygoda, która nie ma końca...

A na zachętę kilka zdjęć z naszej wyprawy:

W ubiegły piątek klasa 2a wybrała się do Lasu Bielańskiego na poszukiwanie wiosny. Przemierzyliśmy las obserwując ptaki budujące gniazda w konarach drzew. Odnaleźliśmy zawilec gajowy, jasnotę pstrą oraz ziarnopłon wiosenny. Jednak największą przyjemność sprawił postój na ..."małe co nieco". Zgodnie stwierdziliśmy, że wiosna przyszła już na dobre :)

16 kwietnia klasa 2a wzięła udział w spotkaniu z panią pszczelarką, która podzieliła się z dziećmi wieloma ciekawostkami na temat życia pszczół. Dzieci mogły z bliska obserwować pszczelą rodzinę, przymierzyć ochronne kapelusze i zobaczyć jak działa miodowa wirówka. Każdy zrobił aromatyczną świeczkę z plastra wosku. Na koniec zaś odbyła się słodka degustacja miodów.

Za nami radosny i tłumny Marsz Świętości Życia.

Dziękujemy klasie 4b wraz z wychowawczyniami za wycięcie niezliczonej liczby kolorowych serc rozdawanych podczas Marszu oraz za udział naszym wolontariuszom i rodzinom, zwłaszcza Karolinie, Kubie i Marysi z rodzicami.

Dziękujemy także za dary dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, które zawieźliśmy na miejsce zbiórki.

google12 kwietnia 2018 uczennice z klasy 7c wyszły na wycieczkę do siedziby firmy Google w Warszawie. Celem organizatorów było zachęcenie młodych kobiet do podjęcia pracy w Google’u w przyszłości. Po kilkugodzinnych wykładach m.in. o tym jak działa wyszukiwarka, na czym polega programowanie czy jak wygląda dzień pracy inżyniera, dziewczęta miały okazje zwiedzić firmę i porozmawiać na temat funkcji różnych sal. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku dla gości.

Tradycyjnie po Wielkanocy w naszej szkole odbywa się konkurs mazurków. Dzieci z klas 1-3 własnoręcznie przygotowują w domu i dekorują swoje ciasta.

Trwa Wielki Tydzień, w którym klasy prelicealne uczestniczyły w dniu skupienia.
Ugoszczeni duszpastersko przez ks. Grzegorza i zaopiekowani sakramentalnie przez ks. Marcina i ks. Tomasza, mogliśmy odkrywać wielkie prawdy naszej wiary w naszym życiu.
Miłość Boża wlana w serca jest tak wielka, że pokonuje słabości nieprzebaczenia i gniewu, prowadzi do niezwykłej miłości bliźniego, do miłości nieprzyjaciół.
Z taką nadzieją na Paschę w naszym życiu wyczekujemy najważniejszych Świąt naszej wiary!
Dziękujemy drogim Księżom, całej scholi oraz p. Markowi, Zosi i Jagodzie oraz Jeremiaszowi i Róży!

23 marca na kiermaszu świątecznym można było zakupić wykonane przez uczniów wielkanocne ciasta i ozdoby: pisanki, babeczki, kurczaczki, baranki, gałązki z pięknymi, kolorowymi motylami.

Dziękujemy wszystkim, którzy zapełnili kiermaszowe stoisko atrakcyjnymi wyrobami świątecznymi, a także tym, którzy je u nas kupili.

Udało nam się zebrać 1886 zł. Cały dochód z kiermaszu przeznaczyliśmy na rehabilitację niepełnosprawnego 3-letniego Franka.

Zapraszamy do biblioteki odmienionej po niedawnym remoncie: nowe regały pełne książek (również nowych nabytków!), więcej stanowisk komputerowych dostępnych dla uczniów, sympatyczny kącik czytelniczy z miękkimi materacami, jednym słowem – wnętrze nie do poznania. W planach są kolejne książkowe zakupy – zaglądajcie jak najczęściej!

Przy okazji przypominamy prośbę o przyniesienie do biblioteki lektur szkolnych, z których już wyrośliście. Przydadzą się młodszym uczniom, którzy mają je do przeczytania.

zwiadowcy

Marzysz o przygodzie? To zadanie dla Ciebie!

Już teraz możesz zapoznać się z Haltem, najlepszym wojownikiem z Araluenu, stoczyć walkę z podstępnym Morgarathem, przeżyć oko w oko spotkanie z wargalami. Dołącz do niezwykłej drużyny, bohaterów serii książek Johna Flanagana pt. Zwiadowcy.

Recent CLIL classes took students into the life cycle of insects. 3 ABC kids observed a butterfly larvae changing into forms of chrysalis and pupa. 7 graders could experiment a bit with solutions as well as tried to visualize the complexity of demographics. Our oldest students thoroughly studied the history of the Earth.
Why not to learn in English?:)!

atablicaJesteście świątynią Boga i Duch Święty mieszka w was

Tegoroczne rekolekcje pomogły nam w lepszym poznaniu Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Uczyliśmy się rozpoznawać działanie Ducha Świętego w naszym życiu poprzez Jego dary i sakramenty Kościoła. Uczniowie klas 1-3 wybrali się w podróż w poszukiwaniu owoców Ducha Świętego. Uczniowie klas 4-6 tworzyli Królestwo Ducha Świętego, w którym panują: pokój, radość, cierpliwość, uprzejmość, łagodność, opanowanie, wierność, dobro. W modlitwie do Ducha Świętego prosiliśmy Go, by przybył do nas i udzielał nam swoich darów.

Otrzymaliśmy również tekst modlitwy do Ducha Świętego, którą modlimy się każdego dnia Wielkiego Postu – to prezent od papieża Jana Pawła II dla młodych. Sam papież otrzymał ją jako dziecko od swojego ojca i doświadczył jej owoców w swoim życiu.

Św. Paweł poucza nas, że nasze ciała są świątynią Ducha Świętego, który w nas mieszka – tę prawdę zilustrowaliśmy, tworząc autoportrety. Wykonana z nich dekoracja na tablicy rekolekcyjnej przypominać nam będzie, że Duch Święty nieustannie przychodzi ze swoimi darami, rodząc w naszych sercach dobre owoce.

Orszak Trzech Króli 2018 jest już tylko (miłym) wspomnieniem, ale na korytarzu szkolnym mogliśmy zobaczyć grupę dwórek i rycerzy w orszakowych strojach oraz ich koleżanki i kolegów, którzy też dzielnie maszerowali w orszaku króla afrykańskiego. Zebraliśmy się na apelu klas 1-4, żeby podziękować im za reprezentowanie szkoły w tym wydarzeniu. Następny orszak już za rok. Pamiętajcie, że król afrykański liczy na naszą szkołę!

Podczas tegorocznego balu karnawałowego z zimowej aury przenieśliśmy się na kolorową łąkę. W tańcu wirowały przeróżne łąkowe kwiaty i zwierzęta. Były między innymi barwne motyle, sympatyczne gąsienice, pracowite mrówki... Wszystkich uczestników balu trudno wymienić, zapraszamy więc do obejrzenia zdjęć.

DSC 0503 resizePod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" w Święto Objawienia Pańskiego trzej królowie ze swymi orszakami wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. W niebieskim orszaku króla afrykańskiego Baltazara poszło prawie 50 dzieci z klas 1-6 w charakterze dwórek i rycerzy, towarzyszyli im rodzice, którzy zgłosili się do straży ojcowskiej i do opieki jako damy dworu. W drodze do Betlejem mijaliśmy dwór Heroda: tam można było zobaczyć uczniów klas starszych pląsających u stóp jego tronu przy rytmicznych dźwiękach muzyki, a w scenach na dworze tego władcy – rodziców i nauczycieli z naszej szkoły, którzy udatnie (acz bezskutecznie!) kusili zdążających do Betlejem. Wystąpili w pięknych, kolorowych strojach, mieniących się w słońcu cekinami. Bardzo dziękujemy wszystkim – zarówno tym, którzy zaangażowali się w przygotowania do orszaku: za wielogodzinną, pełną poświęcenia pracę, jak i tym, którzy wystąpili tego dnia dla tysięcy widzów – dając im możliwość spędzenia tego świątecznego dnia w atmosferze radości i refleksji.

W tym roku szkolnym świetlica klas szkoły podstawowej zorganizowała kiermasz świąteczny już 15. grudnia - tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. Cały grudzień po lekcjach dzieci klas najmłodszych oraz starszych szkoły podstawowej przygotowały własnoręcznie piękne ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe.

Ze sprzedaży uzbieraliśmy ponad 1900zł !!! Pieniądze zostały już przekazane do noclegowni i jadłodajni dla bezdomnych w Warszawie.

Wszystkim, którzy się do tego przyłożyli organizując, sprzedając, kupując oraz wykonując ozdoby bardzo dziękujemy.

W atmosferze skupienia pośród wielkomiejskiego zgiełku na Placu Teatralnym wykorzystaliśmy ostatni dzień szkoły, aby przygotować się do przyjścia Jezusa. Prowadzeni duszpasterska ręką ks. Grzegorza i ks. Marcina, adorowaliśmy Obecność Boga w sakramentach i Słowie. 
Oby poruszenie, jakiego doświadczył św. Jan Chrzciciel w łonie swojej mamy było zawsze naszym poruszeniem w obecności Boga. I abyśmy dostrzegli Go przychodzącego w każdym człowieku! Marana Tha!

1W ramach projektu "Wspólna ławka" grupa 15 gimnazjalistów z naszej szkoły oraz 2 nauczycieli gościła na Łotwie. Stroną przyjmującą była Polska Szkoła Podstawowa im. hrabiów Platerów w Krasławiu (Krāslavas grāfu Plāteru v. n. poļu pamatskola). Projekt zorganizowany jest przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie".
Poznawanie historii Polaków na Łotwie rozpoczęliśmy już w pierwszym dniu - od spaceru po szkole, obejrzenia pałacu hr. Platerów i wycieczki do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Agłonie. By podzielić się wiedzą na temat swojego regionu Łatgalii organizatorzy zaprosili nas do pracowni ceramicznej, by mogliśmy przyjrzeć się bliżej łatgalskiej ceramice. Wynikiem wspólnej pracy były niewielkie ptaszki-gwizdki, które będą wspaniałą pamiątką wspólnie spędzonych chwil.

Collage 2017 12 07 06 35 4905.12.2017r. klasy 1-3 przeżywały swe coroczne Adwentowe Rekolekcje. W tym roku naszym adwentowym patronem stał sie brat Albert Chmielowski. Dzięki, któremu mogliśmy poraz kolejny przekonać się, jak ważne jest w życiu chrześcijanina dawanie innym dobra i samego siebie. Bowiem, jak mawiał brat Albert: "Pan Bóg mówi, że każdy z nas jest dobry jak chleb i my powinniśmy być jak chleb - Dawać siebie innym".

DSC 0194Rekolekcje pod hasłem: Panie dobry jak chleb, bądź uwielbiony od swego Kościoła przeżyliśmy razem ze św. bratem Albertem Chmielowskim. Poznając jego życie, uczyliśmy się w każdym człowieku rozpoznawać Chrystusa i wypełniać Słowa Ewangelii: Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; […] Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Zachętą do czynienia dobra są dla nas słowa św. brata Alberta: Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii. Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem. Skąpy jest ten, kto nie jest jak On. Zastanawiając się, jak wypełniać wskazanie, by być dobrym jak chleb, wypisywaliśmy dobre uczynki na kłosach – umieszczone na tablicy rekolekcyjnej wyglądają jak łany zboża, gotowe, by stać się chlebem dla głodnego. Uczniowie klas 4-6 mieli spotkanie z wolontariuszami pracującymi z osobami bezdomnymi. Wszyscy byliśmy głęboko poruszeni świadectwem p. Leszka i p. Doroty. Chcąc, za przykładem brata Alberta, czynić dobro, postanowiliśmy wykonać prace na świąteczny kiermasz, z którego dochód przeznaczymy na jadłodajnię i noclegownie dla bezdomnych. Zachęcamy też Rodziny z naszej szkoły do upieczenia ciast na stół wigilijny dla najuboższych.

6 grudnia gościliśmy św. Mikołaja. Towarzyszące mu anioły w bieli rozdawały smaczne babeczki w prezencie. Niektórzy znaleźli w swoim ciastku migdał! Taki szczęściarz dostawał w nagrodę czekoladę. Zdarzało się, że częstował nią resztę klasy, wykazując się hojnością, której uczy nas patron tego dnia.

 Collage 2017 12 03 10 39 49

Dzień Pluszowego Misia 25.11.2017r. nie tylko w przedszkolu ... w klasach 1-3 uczniowie i uczennice wzięli udział w konkursie "Uszyj Swojego Misia" - można było skorzystać z pomocy mamy, taty, babci, dziadka czy starszego rodzeństwa. Prace jakie zostały zgłoszone do konkursu były bardzo oryginalne, staranne i pomysłowe - zagościł Miś z folii bąbelkowej czy znany londyński miś Paddington. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim tym, którzy wzięli udział. Nagrody cieszyły wszystkich. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

DSC 0125czarnobiae resize

 

10 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole Wieczornica. Tematem naszego spotkania były "Lata dwudzieste, lata trzydzieste XX wieku". Gościem specjalnym była p. Joanna Trzepiecińska, która zaśpiewała piosenki z przedwojennych kabaretów.

foto1

7 listopada uczennice z klasy 4b Pola Pietrasik i Mela Grabek-Puzyna wystąpiły w układzie zbiorowym na Oficjalnym Zamknięciu 50 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyło się w CRS Bielany.

 

Z radością informujemy, że podczas zajęć języka angielskiego, uczniowie klas 5 rozpoczynają nowy projekt w ramach europejskiego programu współpracy szkół - eTwinning. Będziemy poznawać Grecję z rówieśnikami ze szkoły w Larissie (centralna Grecja) i przedstawiać im to, co warto poznać w Polsce.

Krystyna Kisielewicz i Izabela Kołando

korbielow

 Aż cztery październikowe dni spędziliśmy w Domu Rekolekcyjnym oo. Dominikanów w Korbielowie.

Czuliśmy się jak uczniowie, których Pan wyprowadził na górę Tabor. Też porzuciliśmy codzienne zajęcia i obowiązki, by przebywać z Jezusem – słuchać Jego słowa, spotykać Go na modlitwie, w sakramencie pojednania i w Eucharystii. Doświadczyliśmy gościnności ojców Dominikanów, ich otwartości na nasze potrzeby i gorliwości w głoszeniu Ewangelii.

Wyjazd był też okazją do integracji, szczególnie klas siódmych, które od tego roku tworzą nowe zespoły klasowe. Dobrze jest móc przebywać ze sobą także poza szkolnymi murami.

 

23 października klasy 6a i 6c uczestniczyły w warsztatach filmowych w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Uczniowie poznali kolejne etapy pracy kostiumografa i fotosisty, zobaczyli oryginalny strój „Biedronki” z filmu „Miasto 44”, a także liczne kostiumy przygotowane w ramach cyklu „Historia w ożywionych obrazach”. Zmierzyli się z licznymi zagadkami dotyczącymi strojów historycznych – niektóre mieli okazję przymierzyć. Szóstoklasiści kilkakrotnie przenosili się w czasie, trafiając na plany filmowe. Spotkanie z filmem zakończyli warsztatami z charakteryzacji, dzięki którym w przeciągu godziny poznali techniki profesjonalnego makijażu pozwalające na postarzanie nawet o kilkadziesiąt lat.

19 października to Dzień Patrona naszej szkoły. Rano uczestniczyliśmy we mszy świętej, po czym pojechaliśmy do sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, aby zapalić znicze i pomodlić się przy jego grobie. Dalsza część dnia poświęcona była poznawaniu życia naszego Patrona. Klasy czwarte uczestniczyły w biegu terenowym po Lesie Bielańskim, w trakcie którego mogły wykazać się wiedzą dotyczącą biografii księdza Jerzego Popiełuszki. Klasy piąte odwiedziły Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne, gdzie przygotowywał się do kapłaństwa. Klasy szóste wzięły udział w grze miejskiej odwiedzając miejsca w Warszawie gdzie przebywał i pracował ksiądz Jerzy.

W Dniu Patrona najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia pierwszej klasy.

We wtorek 17 października nasza klasa razem z p.Grażyną Sekulską i p.Martą Kodurą wybrała się na wycieczkę po Kampinoskim Parku Narodowym. Z panią przewodnik spotkaliśmy się na przystanku autobusowym w Sierakowie i stamtąd udaliśmy się do granicy wsi i KPN. Tam dowiedzieliśmy się, że dyrekcja Kampinosu wykupuje działki np. w Sierakowie i sadzi na ich terenie drzewa, aby powiększyć teren puszczy i zmniejszyć zagrożenie dla zwierząt mieszkających na obrzeżach parku. Następnie, idąc przez las, wykonywaliśmy zadania edukacyjne o faunie i florze KPN. Przeszliśmy przez obszar objęty szczególną ochroną. Tam zatrzymaliśmy się i dyskutowaliśmy o powodach, dla których założono KPN i utworzono tereny ochrony ścisłej. Dziesięciokilometrowy marsz zakończyliśmy ogniskiem.
Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że wycieka była udana. Szczególnie polubiliśmy panią przewodnik, od której wiele się nauczyliśmy.
(Jagoda Ząbek II gim)

14 października świętowaliśmy kolejne urodziny naszej szkoły, tym razem odbywając podróż „w krainę nauki”. Bez trudu można było w jeden dzień zobaczyć dinozaura, antyczny teatr grecki, przeżyć wybuch wulkanu, stoczyć walkę z czterema żywiołami, a następnie ... przy dźwiękach trzaskającego w kominku drewna pobujać się w babcinym fotelu i poczytać serię fantastycznych komiksów „Orient Men” i „Było sobie życie”.

Oczywiście nie zabrakło też tradycyjnych występów na "Scenie dla każdego", a także loterii fantowej.

Dziękujemy Wszystkm, którzy przyczynili się do stworzenia pięknego wystroju naszej szkoły i prawdziwie rodzinnej atmosfery podczas świętowania.

28 września klasa 6b wybrała się do teatru "Lalka" na przedstawienie "Don Kichot". Na pewno wszystkich zaskoczyła scenografia i lalki, którymi w swojej grze posługiwali się aktorzy. Drewniane kukły może nie były zbyt piękne, ale na pewno spełniły swoje zadanie - nie pasowały do wymyślonego świata Don Kichota, który do końca przedstawienia był wierny swoim marzeniom. Zobaczcie sami:

geographyFor seventh graders September turned out to be slightly different than usually. Students learned how to multiply and divide common fractions.

Using GPS and recognizing geographical coordinates look easy when you know that you will reach each point on the Earth! Latitude and longitude are no longer problematic when you practice them both in Polish and English. Students, good job!

 

 

Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego 2017/2018 za nami. Pogoda dostosowała się do kalendarza i ułatwiła przestawienie się z wakacyjnego trybu życia na szkolny. Nowi nauczyciele poznani, sale odnalezione, podręczniki (prawie) skompletowane.

Życzymy wszystkim, by przekonali się w tym roku, że przygoda przeżywana w szkolnych murach może być równie pasjonująca jak te wakacyjne.

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl