konkurs francuski 201215 lutego br. odbył się u nas szkolny etap eliminacji XXX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego. Udział wzięło dwanaścioro uczniów z klas IV-VI.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Marysi Szafarz i Andrzejowi Reterskiemu (oboje z klasy 5a), którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego. Marysia zaprezentowała fragment opowiadania Pascala Prevota "Le voleur de deserts" oraz fragment utworu poetyckiego "Le lait des chats" Charles'a Guerina, Andrzej natomiast fragment tego samego opowiadania i wiersz "Maman m'aime" Gillesa Bruleta. Eliminacje mazowieckie odbędą się już w najbliższą sobotę, 10 marca, w Lycee Francais de Varsovie.