W piątek 25 listopada odbyła się Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jej tematem było Powstanie Warszawskie. Naszym gościem była Maria Stypułkowska-Chojecka ps. "Kama" z Batalionu Parasol, która brała udział w akcji zlikwidowania "kata Warszawy", gen. Franza Kutschery.

"Kama" opowiadała nam o wydarzeniach tamtych dni, ale także o codziennym życiu w czasie Powstania Warszawskiego. Mówiła o tym, że była wówczas młodą, nastoletnią dziewczyną, że musiała opanować strach, ból, cierpienie. Z drugiej strony wspominała wielką radość, nadzieję, że uda się wyrzucić niemieckiego okupanta z Warszawy.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w spotkanie z "Kamą", zadawali jej wiele pytań i prosili ją o autografy. Podczas Wieczornicy panowała niezwykle podniosła atmosfera; mieliśmy poczucie, że "dotykamy" prawdziwej historii.