20190913_202418_800x800.jpg

W dniach 9–12 września klasy IV–VII przyłączyły się do akcji Narodowe Czytanie i spędziły czas na wspólnym poznawaniu nowel polskich.

Spośród wielu tytułów wybrano cztery:: „A…B…C…” Elizy Orzeszkowej , „Janka Muzykanta” , „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” Henryka Sienkiewicza oraz "Kamizelkę” Bolesława Prusa.

We wspólnym czytaniu nowel wzięły udział: p. Dominika Nawrocka, p. Ewa Ugniewska, p. Małgorzata Wilińska oraz szóstoklasistka - Antonina Zajdel. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawą interpretację tekstów.

Napawanie się pięknem dzieł polskich odbyć się miało na łonie natury, w blasku wrześniowego słońca i przy delikatnym powiewie wiatru. Jednak pogoda spłatała nam figla i każdego ranka witała naprzemiennie raz deszczem, raz słońcem. Przez jej niezdecydowanie zmuszeni byliśmy wsłuchiwać się w treść nowel w sali projekcyjnej.