Zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję "Maj na rowerach". Przesiądźmy się z samochodów na rowery, hulajnogi, rolki, czy deskorolki chociaż przez jeden miesiąc w roku. Zadbamy tym samym o swoje zdrowie i środowisko naturalne.

Akcja trwa od 6 do 31 maja. Wszyscy uczniowie, którzy w tym czasie 10 i więcej razy dotrą w sposób aktywny do szkoły, otrzymają dodatkowe oceny celujące z wychowania fizycznego. Najbardziej aktywni uczniowie mogą również liczyć na drobne nagrody. Klasa, która osiągnie najwięcej "dni rowerowych" zyska dodatkowy dzień wolny od nauki - weźmie udział w wycieczce przyrodniczej lub varsavianistycznej grze terenowej.Chcielibyśmy, aby ta akcja uczyła również zasady fair play - przy wejściu do szkoły codziennie rano w godzinach 7:30 - 9:00 będzie wystawiona lista, na którą uczniowie sami będą się wpisywać.