Rekrutacja do klasy VII 2019/2020

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do nowo powstającej klasy VII, realizującej rozszerzony program nauczania matematyki.

Atutem naszej szkoły jest doświadczona, kompetentna i współpracująca ze sobą kadra, znakomita opieka pedagogiczna, a przede wszystkim środowisko, które tworzymy w porozumieniu z rodzicami i uczniami, bliski kontakt nauczycieli z uczniami. Chcemy, aby nasza szkoła nie tylko dobrze kształciła, ale także wychowywała w oparciu o dekalog i uznane w świecie wartości.

W roku szkolnym 2019/2020 otwieramy dodatkową klasę VII z rozszerzonym programem nauczania matematyki.

W naszej szkole, podobnie jak w Szkole Przymierza Rodzin na Ursynowie, w klasach VII i VIII realizowany jest autorski program nauczania matematyki opracowany przez prof. Wojciecha Guzickiego, pod patronatem Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jesteśmy przekonani, że edukacja matematyczna uczy logicznego myślenia, które sprzyja rozwijaniu kompetencji kluczowych naszych uczniów, a także wpływa na wyniki w konkursach przedmiotowych.

W bieżącym roku szkolnym 6 uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej i aż 10 uczniów do drugiego etapu Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki.

Autorski program nauczania matematyki, opracowany i realizowany w naszej szkole zakłada: 5 (klasa 7) lub 6 (klasa 8) godzin matematyki tygodniowo oraz udział w warsztatach matematycznych.

Rekrutacja do klasy matematycznej odbywa się na podstawie wyników egzaminu wstępnego.

W każdej klasie obowiązkowa jest nauka języka angielskiego w wymiarze 4 godzin tygodniowo z podziałem na poziomy nauczania.

Drugim językiem obcym jest niemiecki lub francuski (3 godziny tygodniowo) realizowane w podziale na grupy.

Język polski w klasie 7 i 8 nauczany jest w wymiarze 6 godzin tygodniowo,

Pozostałe przedmioty będą realizowane w pełnym wymiarze godzin, przewidzianym ramowym planem nauczania.

Uczniom klas siódmych i ósmych proponujemy również :

- zajęcia integracyjne na początku klasy 7

- jesienne wyjazdowe rekolekcje w Korbielowie (ojcowie dominikanie)

- adwentowe i wielkopostne dni skupienia

- wyjazdy naukowe (czerwiec), obejmujące w zależności od roku, zajęcia humanistyczne lub przyrodnicze

- udział w zajęciach Akademii Filmowej w kinie Muranów

- udział w akcjach charytatywnych (paczki dla niewidomych, prezenty dla dzieci z Ośrodka w Ignacewie, stałe wsparcie zaprzyjaźnionej ze szkołą rodziny)

- pracę przy przygotowaniu cyklicznych imprez szkolnych (Święto Szkoły, Wieczornica, Jasełka, Wigilia)

- zajęcia przygotowujące do konkursów kuratoryjnych

- możliwość udziału w konkursach Olimpus, Panda, Pingwin, Kangur

- udział w projektach , m.in. „Ogarniaj Inżynierię”, „Puszcza” , tematycznych grach miejskich itp

- szkolne wieczorne wyjścia do teatru