19 października to Dzień Patrona naszej szkoły. Rano uczestniczyliśmy we mszy świętej, po czym pojechaliśmy do sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, aby zapalić znicze i pomodlić się przy jego grobie. Dalsza część dnia poświęcona była poznawaniu życia naszego Patrona. Klasy czwarte uczestniczyły w biegu terenowym po Lesie Bielańskim, w trakcie którego mogły wykazać się wiedzą dotyczącą biografii księdza Jerzego Popiełuszki. Klasy piąte odwiedziły Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne, gdzie przygotowywał się do kapłaństwa. Klasy szóste wzięły udział w grze miejskiej odwiedzając miejsca w Warszawie gdzie przebywał i pracował ksiądz Jerzy.

W Dniu Patrona najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia pierwszej klasy.

Zespół Szkół Przymierza Rodzin nr 3