Kronika 2016/2017

22 czerwca 2017 odbył się DZIEŃ SPORTU klas 1-3. Wszystkie klasy przygotowały się do wydarzenia ubierając się na kolorowo. Klasy brały udział w wielu konkurencjach takich jak wyścigi, starzały na bramkę, rzuty do celu oraz skok w wzwyż. Dzień zakończył się finałem MINILIGI w której zwyciężyła kl. 3A. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów sportowych!

21 czerwca 2017 odbył się DZIEŃ SPORTU klas 4-6. Dzień rozpoczął się pokazem gimnastyki artystycznej przygotowanym przez p. Karolinę Szczerbę. Po krótkiej rozgrzewce, rozpoczęła się rywalizacja klas w różnych konkurencjach takich jak koszykówka, strzały na bramkę , skok w wzwyż i bieg „Bingo”. Wydarzeniem kończącym to wydarzenie był finał MAXILIGI w którym pierwsze miejsce zajęła kl. 5b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów sportowych!

For this year’s Zielona Szkoła, our III class gimnazjum travelled to the picturesque town of Szeligi for an adventrue-filled week of sport and sightseeing activity. On the way to our destination, we had the pleasure to have a guided tour of Biebrzański National Park, where we admired the beautiful Polish landscape, as well as a huge variety of bird species.
During our 5-day stay in Szeligi, our students had the opportunity to take part in various sporting activities from morning to evening, such as climbing a challening rope course, biking, kayaking, water-balloon volleyball, and archery. The evenings were filled with conversation and laughter, as our students enjoyed time together relaxing by a campfire, playing capture the flag, and even a little dancing!

Jak co roku w czerwcu, we wtorek odbył się Dzień języka angielskiego dla klas 1-3. W tym roku w organizacji tej imprezy ogromnie pomogli nam uczniowie naszego gimnazjum. Dzieci ćwiczyły angielski w wielu różnych konkurencjach, m.in. śpiewali piosenki, robili quizy, brali udział w podchodach, loterii fantowej oraz odpoczywali i posilali się w angielskiej kawiarence. Wszyscy wspaniale się bawili.

Klasy 3c i 3b odkrywały w czasie zielonej szkoły świat przyrody i kultury Beskidu Żywieckiego. Z gościnnego domu państwa Oli i Marcina Sawickich w Krzyżowej wyprawialiśmy się na wycieczki przyrodnicze, podczas których mogliśmy odkryć rzadkie okazy storczyków i różnych zwierząt małych i dużych. Byliśmy na prawdziwej wycieczce górskiej. Ścieżkami jak z krainy Hobbita dotarliśmy do Hali Miziowej, gdzie zjedliśmy pyszne pierogi i podziwialiśmy piękne widoki roztaczające się dookoła. Mieliśmy też spotkanie z miejscowymi muzykami, z którymi wykonaliśmy gwizdki z gałązek bzu czarnego i poznaliśmy instrumenty regionu żywieckiego takie, jak dudy, fujarki i inne ciekawie brzmiące urządzenia muzyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez naszego przewodnika górskiego pana Adama Kaliszuka: https://goo.gl/photos/cmPAHDWKsr66xaL16

Podczas zielonej szkoły odbyliśmy fascynującą wędrówkę i przenieśliśmy się do czasów ery mezozoicznej, żeby bliżej poznać życie i zwyczaje dinozaurów. Zgłębialiśmy tajniki pracy paleontologa, a w Rezerwacie Krzemionki tajniki pracy archeologa. Niezapomnianą przygodą było przejście podziemnymi tunelami kopalni w poszukiwaniu krzemienia pasiastego. Odwiedziliśmy również Muzeum Porcelany w Ćmielowie, gdzie między innymi dowiedzieliśmy się jak odróżnić fajans od prawdziwej porcelany smile

W tym roku szkolnym klasy czwarte wyjechały do Miechucina - pięknej miejscowości położonej na Kaszubach. Przez trzy pierwsze dni nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach rozwijających umiejętność współpracy. Czwartego dnia pojechaliśmy do Łeby, aby poznać uroki Słowińskiego Parku Narodowego. Wiele radości sprawiła nam zabawa na ruchomych wydmach - jednej z największej atrakcji Parku Narodowego. Ostatni dzień poświęcony był lekcji historii. W tym dniu udaliśmy się do Malborka. Przechodząc szlakiem zamkowym, odkrywaliśmy tajemnice Zakonu Krzyżackiego. To była bardzo udana Zielona Szkoła smile .

Gdzie zobaczysz meczet na skraju polskiego lasu? Gdzie spotkasz tatarską chrześcijankę? Gdzie w cieniu synagogi zjesz potrawy z kuchni żydowskiej? Zaskoczę Cię, niedaleko – wystarczy, że pojedziesz w okolice Białegostoku. Właśnie tam, na Podlasie, gdzie od wieków przenikają się różne kultury, pojechaliśmy w tym roku na zieloną szkołę.

Uczniowie klasy 6b byli w Beskidzie Sądeckim w Chacie na Bucniku. Chodzenie po górach i nocowanie w namiotach było prawdziwym wyzwaniem, nauką wytrwałości i pokonywania trudów. Byliśmy także w „żywym skansenie” – tradycyjnym gospodarstwie górskim oraz bacówce. Pomagaliśmy w układaniu i noszeniu drewna, wyrabialiśmy masło i oscypki. Spotkania z miejscowymi ludźmi nauczyły nas szacunku do wszystkich ludzi, niezależnie od wykształcenia i posiadanych pieniędzy.

Klasa 6a w tym roku pojechała na Mazury. Dokładnie do Ostrowa Pieckowskiego. Podczas zwiedzania i zajęć w Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu, Wilczym Szańcu i Świętej Lipce realizowała program z języka polskiego, historii i religii.

30 kwietnia gościliśmy w naszej szkole aktorów The Bear Educational Theatre, którzy dali przedstawienie w języku angielskim dla klas szóstych.
Spektakl "The History of England" w lekkiej, interaktywnej formie przybliżył naszym uczniom dzieje Anglii i pozwolił im na sprawdzenie swoich umiejętności językowych przy dobrej zabawie.

W dniu 29 maja uczniowie klas 6A i 6C wystąpili w przedstawieniu na Dzień Ziemi poświęconym miłości w królestwie zwierząt, do którego, chcąc nie chcąc, należy nasz gatunek. Przedstawienie miało charakter listy przebojów dla zakochanych w królestwie zwierząt, a najbardziej porywające wykonania utworów zostały na koniec nagrodzone burzliwymi oklaskami przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej.

26 maja udaliśmy się całym gimnazjum do sali widowiskowej w bielańskim ratuszu, aby obejrzeć trzy projekty gimnazjalne: przedstawienie teatralne, pokaz tańca współczesnego oraz koncert piosenek.
Scenariusz spektaklu bazował na amerykańskiej sztuce „Pif-Paf! Jesteś trup!” autorstwa Williama Mastrosimona. Przedstawienie opowiadało o nastoletnim Joshu, który pewnego dnia dopuszcza się strasznej zbrodni i musi ponieść jej konsekwencje.
Tancerze ukazali historię czterech zakochanych par napotykających na swojej drodze przeszkodę, która wystawia ich miłość na ciężką próbę.
Z przyjemnością wysłuchaliśmy też piosenek zaśpiewanych przez dziewczyny z klasy drugiej.
Po tym wydarzeniu wróciliśmy do szkoły, przez długi czas jeszcze dyskutując o tym, co widzieliśmy. Byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu naszych kolegów i koleżanek oraz tego, jak połączyli swoje talenty, aby stworzyć coś wspólnie.
(M. A. S. A. M. L., klasa 2B gimnazjum)

Troje uczniów z klasy szóstej odebrało dyplomy laureatów konkursów przedmiotowych: Łucja Rusin z jęz. polskiego, Maria Deperas i Maciej Rozpędek z matematyki. Jesteśmy jedną z pięciu szkół, które miały kilku laureatów z matematyki! Jeszcze raz gratulujemy uczniom, którzy włożyli ogromny wysiłek w przygotowanie do konkursu.

16 maja Antoni Strychalski i Adam Scisło z klasy 3G oraz Zofia Szczurek z klasy 2A odebrali z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty gratulacje wraz z dyplomami i listami gratulacyjnymi skierowanymi do rodziców. Wsrod 660 laureatów z Mazowsza, Antek jest jednym z czworga tzw. multi-laureatów. Prelegentka wykładu skierowanego do młodzieży, Marta Miłoń, zachęciła wszystkich do ciągłego rozwoju, którego motorem są m. in. aktywność, autonomia, kreatywność i kompetencja. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, zarówno tych nagrodzonych, jak i wszystkich podejmujących trud i radość aktywnego rozwoju.

IMG 178526 kwietnia klasy 2b i 2c uczestniczyły w warsztatach dotyczących ochrony środowiska, prowadzonych przez Fundację ART. W bardzo ciekawy i prosty sposób przedstawione zostały dzieciom następujące zagadnienia: segregacja śmieci, elektro-śmieci, zanieczyszczenie wody, lasów i parków oraz najbliższego otoczenia, emisja i wpływ spalin oraz innych gazów trujących na środowisko naturalne, alternatywne źródła energii oraz potrzeba oszczędzania wody, prądu, gazu.

KIM miejskie ostoje szkola im popieluszki

 

 

W dniach 8-10 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty przyrodnicze, prowadzone przez Fundację Promocji Rekreacji "KIM". Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z celami projektu, rozmawiali o owadach, które będą zamieszkiwać hotel oraz o roślinach, które zostaną posadzone. Najpierw zbudowaliśmy hotel - dzieci pod okiem instruktorów wierciły otwory w kawałkach drewna i urządzały poszczególne "pokoje" dla motyli, dla złotooków, pszczół murarek oraz miejsca dla skorka. Następnie zajęliśmy się ogrodem - planowaniem, mierzeniem, wyznaczaniem poszczególnych rabatek, doborem roślin, sadzeniem i sianiem oraz podlewaniem. Ostatnim zajęciem było opisanie roślin na tabliczkach. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Barbara Kawiak.

chorW tym roku w naszej szkole gościł już dwukrotnie Chór Patrium Carmen pod kierunkiem Pana Michała Straszewskiego, działający przy Domu Kultury w Łomiankach. Pierwszy koncert odbył się 1 lutego br., zaś w repertuarze znalazło się wiele znanych kolęd. Pani Dyrektor Elżbieta Grocholska dziękując za występ wyraziła chęć dalszej współpracy. Zaproponowaliśmy, aby tym razem był to koncert pieśni patriotycznych. W dniu 26 kwietnia, w przededniu obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, nasi uczniowie usłyszeli w wykonaniu chóru m.in. takie utwory, jak „ Warszawiankę”, „Mazurek 3 Maja”, „Bywaj dziewczę”, „Serce w plecaku”, czy „Rozszumiały się wierzby”. Słowo wstępne wygłosiła nauczycielka historii Pani Marzena Januszewska. Śpiewając dzieciom mieliśmy ogromną satysfakcję i głębokie przekonanie, że ta lekcja patriotyzmu pozostanie na zawsze w ich wspomnieniach. Największą nagrodą była dla nas cisza i skupienie, jakie zapanowały na sali podczas naszego występu oraz burza oklasków na zakończenie.

Dziękujemy za niezwykle serdeczne przyjęcie.
Jolanta Matyjasiak, alt w chórze Patrium Carmen

4Jak co roku, przed świętami Wielkiej Nocy odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny. Przy wejściu do szkoły uczniowie klas najmłodszych sprzedawali samodzielnie wykonane przez siebie oraz uczniów klas starszych ozdoby i dekoracje.

W tym roku przyłączyliśmy się do akcji Caritas, aby zebrane pieniądze przekazać na pomoc dla Aleppo w Syrii, gdzie toczy się wojna.

Zebraliśmy ponad 1500 zł! Dziękujemy serdecznie za udział, przekazanie pieniędzy i przyłączenie się do naszej akcji.

DSC 0010 resizePodczas wycieczki postanowiliśmy kontemplować w ciszy Puszczę Kampinoską na trasie z Dziekanowa Leśnego do Izabelina. Zadanie, jakie otrzymali uczniowie po dobraniu się w pary, brzmiało w skrócie: „Rozpoznaj mój głos, znajdź moje ślady i tropy, dowiedz się jak się rozmnażam i czym odżywiam, jak przebiega moje dzieciństwo, młodość i okres dojrzałości do rozrodu?”.

Logo MSZimage1aW niedziele 2 kwietnia wraz z rodzinami szkolnymi, dziećmi oraz młodzieżą gimnazjalną uczestniczyliśmy w niezwykle radosnym Marszu wdzięczności za życie i będącym apelem o jego poszanowanie.Wielotysięczne tłumy rodzin z małymi dziećmi dały wyraz tej radości i mocnemu przywiązaniu do chrześcijańskich wartości.
Dziękujemy naszym wspaniałym rodzinom i młodzieży za udział oraz służbę wolontariatu!
Zawieźliśmy kartony pieluch i żywności dla niemowląt, za które serdecznie dziękujemy.

St Patricks day 2017 7St Patrick's day 2017

17 March was a very green day at Zespół Szkół Przymierza Rodzin nr 3 with the greenest pupils competition, a quiz, and we said 'Thank you' to St Patrick for a uniform free day! Thank you to the Irish embassy in Warsaw and the St. Patrick's Foundation charity in Warsaw for their support with the prizes, and to the parents, pupils and teachers for helping to make it a nice "Zielony dzień".

Mark

rek2OTO MATKA TWOJA /J 19, 27/

Rekolekcje wielkopostne przeżyliśmy z Maryją. Uczniowie poznali historię i treść objawień fatimskich. Klasy 4-6 pojechały do sanktuariów maryjnych w Warszawie i tam, odpowiadając na wezwanie Matki Bożej Fatimskiej, odmawiały różaniec w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników. Klasy 1-3 czuwały na modlitwie różańcowej w kaplicy szkolnej. Rozważając poszczególne tajemnice, uczyliśmy się, że modlitwa różańcowa jest kontemplacją życia Jezusa. Podczas rekolekcji podjęliśmy dzieło jałmużny wielkopostnej wspólnota – wspólnocie. W okresie Wielkiego Postu nasza społeczność szkolna zbierać będzie pieniądze dla parafii św. Franciszka w Aleppo.

DSC 0164 resizeTradycyjnie w styczniową sobotę zebraliśmy się w sali teatralnej na szkolnych jasełkach. Każdego roku z niecierpliwością czekamy na ten spektakl ciekawi, co wyniknie z intensywnej pracy nad przygotowaniami do występu (a szykują się wszyscy: anielskie zastępy, zwierzątka, które zbiorą się przy żłóbku, soliści i zespoły wykonujące kolędy, uczniowie, rodzice i nauczyciele, którzy dostali role w przedstawieniu, przygotowujący dekoracje i stroje, realizatorzy filmu z życia szkoły i wielu, wielu innych). W tym roku jasełkowe przedstawienie było oparte na „Hymnie o miłości”, tekście z listu św. Pawła do Koryntian. Nie ma chyba nikogo, kto nie stawiał sobie pytania o miłość: jaka jest, po czym ją poznać, kto prawdziwie kocha… Uczestnicy i widzowie tegorocznego przedstawienia mogli zadać te pytania samemu św. Pawłowi, dowiedzieć się, co robić, gdy tylko MIŁOŚ… widać, a na koniec dostać pamiątkę: wizerunek oblicza Chrystusa – Tego, który cierpliwy jest, nie zazdrości, nie szuka swego, nie unosi się pychą, nie pamięta złego…

Dziękujemy wszystkim, którym zawdzięczamy ten poruszający spektakl.

P1200182 DSC 0735 resize 20170111 113334 resize DSC 0713 resize

Na balu klas 1-3 także pojawiły się postacie z ulubionych książek. Wszyscy doskonale się bawili, czego dowodem niech będą te oto zdjęcia...

P1110143 P1110126 P1110127 P1110153


Tegoroczny bal karnawałowy dla klas 4-6 odbył się pod hasłem „W krainie książek”. W tanecznym korowodzie, w deszczu konfetti zobaczyć można było Alicję z Krainy Czarów, Pocahontas, Kapelusznika, Myszkę Miki wraz z Minnie, Czerwonego Kapturka, kota w butach, a także wiele innych wspaniałych książkowych postaci. Wspólna zabawa przyniosła zarówno uczniom jak i wychowawcom wiele radości.

DSCN0183 resizeJuż po raz 7. nasza szkoła była reprezentowana w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł Krakowskim Przedmieściem wŚwięto Objawienia Pańskiego, tym razem pod hasłem „Pokój i dobro”. Ponad dwudziestka dzielnych dwórek i wojowników nie przestraszyła się kilkunastostopniowego mrozu i po skrzypiącym, skrzącym się w słońcu śniegu podążała za afrykańskim królem Baltazarem do stajenki pokłonić się Nowonarodzonemu. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w tegorocznym orszaku: dwórkom i wojownikom ze Szkoły Podstawowej (od pierwszych po szóste klasy), gimnazjalistom, którzy podjęli się roli diabłów, rodzinom z Orszaku Rodzinnego, rodzicom odgrywającym scenę „Grzech pierwszych rodziców”, mamom-opiekunkom, ojcom-strażnikom i wszystkim, bez których nie byłoby naszej szkoły w tym ewangelizacyjnym wydarzeniu. Zachęcamy do obejrzenia wystawy szopek w Katedrze św. Jana na Starym Mieście (do niedzieli 22 stycznia) – znalazły się tam także piękne prace rodzin z naszej szkoły przygotowane na orszakowy konkurs.

 DSC0073 resizePod takim hasłem odbył się w tym roku „Warszawski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych”. Choć wpłynęło tylko kilka prac, pozwoliły na stworzenie uroczej wystawy, pełnej światła i ciepła, przyciągającej uwagę każdego, kto przechodził w pobliżu.

Pierwsze miejsce zajęła praca Janka Knaflewskiego i Jeremiego Chodorowskiego z kl. 3c, drugie miejsce – szopka wykonana przez Amelkę Jóźwik (1b), a trzecie (ex aequo): szopki Hani Komorowskiej (1b) i Ignacego Hrybowicza (1b). Gratulujemy i zapraszamy do podziwiania szopek wykonanych przez uczniów warszawskich szkół biorących udział w Orszaku Trzech Króli na wystawie w Katedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście (od 23 XII 2016 do 22 I 2017).

Przy okazji przypominamy, że rodziny naszej szkoły wezmą udział w Orszaku już po raz siódmy, zapraszamy wszystkich wpiątek 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, na Pl. Zamkowy, skąd wyruszymy pokłonić się Dzieciątku Jezus do szopki na Pl. Piłsudskiego.

a01Tematem tegorocznych rekolekcji adwentowych były słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego: Wszystko postawiłem na Maryję. Poznawaliśmy życiorys Prymasa Tysiąclecia, rozważaliśmy fragmenty Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego oraz fragment Ewangelii św. Jana o cudzie w Kanie Galilejskiej. Zastanawialiśmy się szczególnie nad wskazaniem Maryi: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Każda klasa wycięła z kartonu sześć stągwi, na których zostały wypisane słowa, które kieruje do nas Jezus w Ewangelii. Na koniec wszyscy prosiliśmy Maryję, by pomagała nam je wypełniać w codziennym życiu i zawierzaliśmy się Jej w modlitwie Pod Twoją obronę. Jako znak powierzenia się Matce Bożej zapisaliśmy nasze imiona na złotych tarczach.

a-wieczornica18 listopada z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się w naszej szkole Wieczornica. Tematem przewodnim spotkania była 100. rocznica odrodzenia Macierzy Szkolnej. Rozmawialiśmy o szkole i tajnym nauczaniu w czasach okupacji. Pan Krzysztof Jabłonka, historyk, kustosz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wyjaśnił nam znaczenie szkoły i edukacji dla tożsamości narodowej Polaków. Gościem specjalnym była pani prof. Maria Swianiewicz-Nagięć, która uczestniczyła w tajnym nauczaniu w Wilnie w latach 1942-1943. W drugiej części spotkania tradycyjnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, legionowe.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała p. Jadwiga Pawlik, dekoracje – p. Małgorzata Blomkwist, a nad całością jak co roku czuwała nauczycielka historii, p. Marzena Januszewska. Dziękujemy za ten wzruszający wieczór.

 DSC9796  DSC9810

19 października – dzień liturgicznego wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki – to Dzień Patrona naszej szkoły. Rano uczestniczyliśmy we mszy świętej, po czym pojechaliśmy do sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, aby zapalić znicze i pomodlić się przy jego grobie. Dalsza część dnia poświęcona była poznawaniu życia naszego Patrona. Klasy czwarte uczestniczyły w biegu terenowym po Lesie Bielańskim, w trakcie którego mogły wykazać się wiedzą dotyczącą biografii księdza Jerzego Popiełuszki. Klasy piąte odwiedziły Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne, gdzie przygotowywał się do kapłaństwa, a klasy szóste odbyły edukacyjną podróż w czasie, w którą zabrali uczniów organizatorzy warsztatów historycznych.

W Dniu Patrona tradycyjnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia pierwszej klasy.

  DSC9690 resize15 października obchodziliśmy Święto Szkoły, rano uczestniczyliśmy we mszy świętej dziękczynnej, po której p. Dyrektor ogłosiła uroczyście nazwiska trzech gimnazjalistek, które otrzymały stypendium im. Franka Noszczyka i wręczyła nagrody Dyrektora szkoły wyróżniającym się nauczycielom. Następnie wszyscy z pośpiechem udali się na ul. Nocznickiego 7, aby… przenieść się na łono natury. Tegoroczny temat „Fauna i flora Polski i świata” dawał mnóstwo możliwości przedstawienia życia roślin i zwierząt w różnych zakątkach globu: na parterze mogliśmy spędzić czas na łące, wśród owadów, motyli, ziół i kwiatów, na I piętrze poznać polski las w czterech odsłonach: jesienią, zimą, wiosną i latem. A kto wspiął się jeszcze wyżej, stanął oko w oko z groźnym grizzly w Górach Skalistych i musiał szybko uciekać przez Teksas i mroźną Antarktydę do tropikalnej dżungli i lasu deszczowego. Afrykańskie klimaty i żywioły mórz i oceanów towarzyszyły podróżnikom. Zmęczeni podróżą mogli odpocząć w kawiarence profesjonalnie obsługiwanej przez uczniów i uczennice gimnazjum albo obejrzeć występy na „Scenie dla każdego” czy wygrać coś na loterii fantowej. Wszędzie ciekawe warsztaty, smakowite dania i pomysłowe dekoracje, w które rodzice, uczniowie i nauczyciele włożyli mnóstwo pracy i serca. Inwencja rodzin przygotowujących to święto nie ma granic, a jego walor edukacyjny jest nie do przecenienia.

DZIĘKUJEMY serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w październikową sobotę opuściliśmy jesienną Warszawę, by spędzić kilka godzin w krainie rodzimej i egzotycznej fauny i flory. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę Święta Szkoły.

 DSC9493W dniu 21 września w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole tzw. Kreatywna Biesiada w ramach Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnionych, w jakim od dwóch lat uczesticzymy. Kreatywna Biesiada to spotkanie nauczycieli szkół warszawskich, którzy dzielą się z innymi, jak pracują z uczniami, by pobudzać i rozwijać zainteresowania, zdolności, pasje ludzi młodych. W murach naszej szkoły gościło ponad 40 nauczycieli. Mogli oni poznać różnorodne aktywności, w jakich uczestniczą nasi uczniowie podczas roku. Nauczyciele brali również udział w warsztatach, gdzie przedstawione zostały metody pracy rozbudzające kreatywność uczniów i ich ciekawość poznawania świata w obszarach: przyrodniczym, informatycznym, języka angielskiego, tanecznym oraz pomocy montessoriańskich.

Okazuje się, że różnorodna oferta naszej szkoły, może być nie tylko chlubną promocją, ale i przyczynkiem, by dzielić się z innymi tym, co zdążyliśmy przez ponad 10 lat stworzyć z zapałem i wspólnym wysiłkiem.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 za nami. Każdy sportowiec wie, że końcowy wynik w dużym stopniu zależy od dobrego startu, a zatem życzymy wszystkim, by dobrze wystartowali. Mamy nadzieję, że ten nowy szkolny rok rozbudzi ciekawość świata i przyniesie wiele fascynujących odkryć. Życzymy, aby dzielenie się wiedzą i zdobywanie jej było pasjonującą przygodą, dającą wiele radości i satysfakcji.

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl