Kronika 2015/2016

wakacje2Życzymy wszystkim udanych wakacji, odpoczynku dla ciała i ducha, abyśmy wszyscy zdążyli zatęsknić za szkołą i wracali do niej z nową energią i zapałem do pracy i nauki.
Do zobaczenia we wrześniu!

W czasie wakacji sekretariat czynny 9.00-15.00 (urlop od 12.07.2016 do 19.08.2016).

koniec-rokuRok szkolny 2015/2016 za nami. Po pracowitym finiszu uczniowie odebrali świadectwa, ale zanim to nastąpiło, zdążyli nacieszyć się nowym placem zabaw, który został wszechstronnie przetestowany.

Ostatni tydzień roku szkolnego pozwolił przejść od intensywnej nauki w szkolnych ławkach do nauki przez zabawę. Dni projektowe Poznajemy Warszawę (pogoda tym razem nie dopisała, ale wszyscy dzielnie poradzili sobie z zadaniami), Dzień Języków, Dzień Sportu, Dzień Matematyki (dni ledwo wystarczyło), spektakl koła teatralnego Z legend dawnego Egiptu, pokaz filmu Historia jabłkiem się toczy zrealizowanego przez czwartoklasistów na kółku filmowym, Burza w szkolnej szklance wody na pożegnanie klas szóstych i… długo by jeszcze wymieniać. Końcówka roku jest w naszej szkole tak intensywna, bogata we wrażenia i wydarzenia, że czas oczekiwania na ostatni dzwonek nikomu się nie dłuży.

22 czerwca odbyła się projekcja filmu "Historia jabłkiem się toczy", nad którym przez cały rok pracowali uczestnicy koła filmowego. Pozostałe zdjęcia i film znajdują się w naszej zakładce. Zapraszamy!

Zwieńczeniem pracy szkolnego koła teatralnego był spektakl pt. "Z legend dawnego Egiptu", który odbył się 17 czerwca. To pierwsza nowela w repertuarze naszych aktorów.

DSCN0159W czwartek 23 czerwca, na pierwszych lekcjach odbyły się zawody matematyczne. Klasy rywalizowały w trzech konkurencjach (rozwiązywanie obrazków logicznych, sztafeta i gra terenowa). Najlepsze okazały się klasa 4c i 6b, trzecie miejsce zdobyła klasa 5b.

 

 

IMG 914914 czerwca 2016 roku odbył się Dzień języka angielskiego. Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych konkurencjach, w których mogły w formie zabawy poćwiczyć angielski. W Tea Room można było napić się angielskiej herbaty, zjeść owoc lub ciasteczko, w Project Room napisać kartkę z życzeniami z okazji 90-tych urodzin królowej Elżbiety, a w Treasure Hunt poszukać skarbu ukrytego na terenie szkoły. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie klasy 3a The Bored King and Queen.

SDC1660919 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów pod hasłem „Mój wymarzony plac zabaw”. Klasy 1-3 wykonały prace plastyczne, klasy 4-6 miały dwa pola do popisu: literackie i architektoniczne. Odzew zaskoczył wszystkich. Widać, że sprawa nowego placu od początku wzbudzała wielkie zainteresowanie przyszłych użytkowników. Efekty możemy podziwiać na wystawie makiet i prac literackich.

 

Fot8Jest 22 sol kwietnia 2021 roku. Po osiemnastu miesiącach podróży na Marsie ląduje pierwszy załogowy prom kosmiczny „Nieziemski Mars” z siedemnastoma Ziemianami z klas 5a i 5c naszej szkoły. Zostali oni wyłonieni przez NASA spośród 18 tysięcy Ziemian w konkursie, który zakończył się w marcu 2011 roku. Na Marsie czekają już na nich reporterzy z TV BBC, którymi są bohaterowie najstarszego na Ziemi serialu. Są nimi Doctor Who i jego kompanionka Klara (Marysia i Tytus z klasy 5a). Przylecieli przenoszącym się w czasie i przestrzeni statkiem kosmicznym Tardis (Police Public Call Box), aby transmitować dla TV BBC to wydarzenie. Oto po 52 latach od lądowania człowieka na Księżycu ponownie stanie stopa ludzka na innym ciele niebieskim, tym razem na planecie Mars.

SDC13047Wiosenna wycieczka w puszczańskie ostoje KPN uczniów klas 4a, 5a, 5a

Jak co roku zaciekawieni aspektem wiosennym Puszczy Kampinoskiej wyruszyliśmy 20 kwietnia na wycieczkę. Liczyliśmy na to, że zobaczymy różne gatunki roślin, zwierząt, grzybów, a następnie zatrzymamy to ulotne piękno w kadrze obiektywu, nazwiemy, opiszemy i podzielimy się z kolegami z innych grup naszymi zdobyczami podczas ponownego spotkania w klasie. Przy okazji uda się nam pobyć na świeżym powietrzu, lepiej poznać, zaprzyjaźnić. Trzeba przyznać, że mieliśmy szczęście, gdyż natura i pogoda sprzyjały nam tego dnia. Przywitały nas zieloniutkie, kwitnące właśnie borówki czarne i konwalie majowe, które zakwitną już wkrótce. Potem były zawilce gajowe i żółte, kokoryczki, kos śpiewający na gałęzi, gniazdo kowalika, smardz jadalny i kaczki krzyżówki. Były fiołki pachnące i grzyby wiosenne - wieruszki, których kapelusze przypominały szarą misę na trzonie. Na Łąkach Sierakowskich żerowały dwa żurawie, dostojnie i powoli przechadzając się w wysokiej, niekoszonej od lat trawie.

a-mieszko 024-a14 kwietnia mszą św. rozpoczęliśmy obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Dziękowaliśmy Bogu za łaski płynące z daru chrztu świętego. Następnie cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu. Po odśpiewaniu hymnu narodowego wysłuchaliśmy krótkiego rysu historycznego polskich dziejów. Moment przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I oraz Lwowskie Śluby Jana Kazimierza z 1656 roku i ich odnowienie 300 lat później w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego zilustrowane zostały żywymi obrazami i fragmentami filmu historycznego „Gniazdo”. Przywołani zostali bohaterowie naszej historii: Mieszko I, król Jan Kazimierz i Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Mirosława Piasecka-Galas, która uświadomiła zebranym uczniom, że dziedzictwo naszej chrześcijańskiej Ojczyzny przekazywane im dzisiaj przez rodziców i nauczycieli zobowiązani są przechować i pozostawić następnym pokoleniom. Po apelu uczniowie podczas pracy w klasach poznawali osoby i miejsca związane z chrześcijańskimi dziejami naszego narodu. Obejrzeli też przedstawienie pt. Chrzest Polski napisane i przygotowane przez drugą klasę gimnazjum pod kierunkiem p. Danieli Rudyk, p. Edyty Cichockiej i br. Jerzego Małyszy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość.

DSC 00958 kwietnia naszą szkołę wizytował Kardynał Kazimierz Nycz, który spotykał się z uczniami, nauczycielami i dyrekcją. Niestety, nie zmieścilibyśmy się wszyscy w kaplicy, więc we wspólnej modlitwie Anioł Pański z Pasterzem diecezji uczestniczyło dwoje reprezentantów z każdej klasy. Kardynał rozmawiał chwilę z dziećmi i młodzieżą; młodszych zapytał, do jakiej rocznicy przygotowujemy się obecnie w Polsce, starszych - czy wiedzą, jakie spotkanie czeka nas latem i jakiego Gościa powitamy w Krakowie. Uczniowie chętnie, i oczywiście dobrze, odpowiedzieli na pytania. Następnie w czasie krótkiego spotkania z Dyrekcją Kardynał obejrzał kroniki pokazujące życie naszej szkoły, a potem udał się na próbę spektaklu „Chrzest Polski” przygotowywanego przez gimnazjalistów na 1050. rocznicę tego wydarzenia. Na koniec, w czasie spotkania z nauczycielami przy kawie, Gość zapytał o różnice między szkołami samorządowymi i katolickimi – widać było, że ciekaw jest doświadczeń i spostrzeżeń rozmówców. Czas minął szybko, niektórzy uczniowie czuli się zawiedzeni, że nie mieli okazji spotkać się z Gościem – skorzystali z okazji, by choć na koniec wizyty podejść i pożegnać Kardynała przy wyjściu ze szkoły.

FullSizeRender

18 marca został rozstrzygnięty konkurs "Palma wielkanocna". W konkursie wzięło udział ponad 20 uczniów. Podziwialiśmy pomysłowość, staranność i technikę wykonania.
I miejsce - Zosia i Antek Iwanowscy
II miejsce - Jaś Knaflewski
III miejsce - Jędrek Słowiński

Gratulujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie!

202To remember the green day of St Patrick we held a 'greenest pupil' competition for primary school classes 1-6, & also had lessons about Ireland with various classes throughout the week.

Zofia from class 5b sang the Irish national anthem in a beautiful melody before the prizes were awarded.

It truly was a green day at school. Congratulations to the winners & thank you to all the pupils who participated. A special thank you to the Irish embassy in Warsaw for the many competition prizes.

Mark

WP 20160310 08 01 13 ProWyłonienie zwycięzców było naprawdę trudnym zadaniem. Zgłoszone prace konkursowe zachwycały pod każdym względem - estetyki wykonania, pomysłowości i włożonego trudu. Makiety zostały podzielone na dwie kategorie - mały i duży format.

Mały format - zwycięzcy -
I miejsce ex aequo: Stefcia Pelc 2A, Stefan Szczurek 1B;
II miejsce ex aequo: Marianka Przybylska 2C, Karol Łuczak 2A, Hubert Budziński 2A;
III miejsce: Mila Kozłowska i Kaja Kajszczak 2C (praca wspólna).

Duży format - zwycięzcy -
I miejsce ex aequo: Hania Stecka 1B, Hania Pułkownik i Zosia Grabarek 3B (praca wspólna);
II miejsce: Zosia Marzec 3B i Bruno Grubski 2C (praca wspólna);
III miejsce: Piotruś Keller 1B i Ania Keller 5A (praca wspólna).

Wszystkich autorów prac czeka jeszcze jedna nagroda - podczas uroczystego otwarcia nowego szkolnego placu zabaw będą oni mogli jako pierwsi wypróbować wszystkie urządzenia.

IMG 2966Na zaproszenie s. Katarzyny ze Wspólnot Jerozolimskich uczniowie klas 4 i 5 SP oraz gimnazjaliści odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki Ojców Bonifratrów. Wspólnie obejrzeliśmy film Mów o Moim Miłosierdziu przygotowany przez nauczycieli i uczniów klas 2a i 5c, wysłuchaliśmy fragmentów z Dzienniczka św. Siostry Faustyny, uwielbiliśmy Boga w Jego nieskończonym miłosierdziu śpiewem, tańcem i grą na instrumentach. Seniorzy otrzymali pęknie zilustrowane przez pierwszoklasistów karty z przesłaniem Jezusa: Nie lękaj się, Ja jestem z tobą. Personelowi ośrodka uczniowie wręczyli karty z zachętą do uczynków miłosierdzia: Dziękuj Bogu, bo jest dobry. Ty też taki bądź.

My też otrzymaliśmy prezent – biografię założyciela oo. Bonifratrów Żebrak z Granady. Życie św. Jana Bożego.

Spotkanie było radością dla obu stron. Dziękujemy siostrze Katarzynie i ojcom Bonifratrom za zaproszenie.

IMG 0010BĄDŹCIE MIŁOSIERNI JAK OJCIEC WASZ JEST MIŁOSIERNY. /Łk 6, 36/

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych rozważaliśmy nieskończone miłosierdzie Boże, przyglądając się postawie Dobrego Samarytanina. Uczyliśmy się od Jezusa Chrystusa, jak spełniać uczynki miłosierne względem duszy i ciała. Szczególnie skupiliśmy się na dwóch z nich: krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować. Zgłębiać tę prawdę pomogły nam przykłady z życia świętych i szlachetnych osób. Zwieńczeniem rekolekcji było wykonanie ulotek zachęcających do praktykowania uczynków miłosiernych. Po mszy świętej uczniowie klas 4–6 rozdali ulotki napotkanym przechodniom.
Mamy nadzieję, że rekolekcje pomogą nam głębiej przeżywać Wielki Post w nadzwyczajnym Świętym Roku Miłosierdzia.

Każdy miłośnik malarstwa z naszej szkoły miał możliwość przenieść się na wybrzeże Normandii i spojrzeć na nie oczami francuskich impresjonistów. Z okazji skorzystała jedenastka uczniów i uczennic z klas: 6a i 1GA, które pod wodzą pań od plastyki i języka francuskiego (przyznacie, że to korzystny zbieg okoliczności;-) udała się do… Nie, nie, na razie nie do ojczyzny impresjonizmu, a do Poznania, gdzie w Centrum Kultury Zamek można podziwiać (do 14.02, czyli do końca ferii zimowych!) kolekcję dzieł francuskich impresjonistów sprowadzoną z francuskiego Caen.

Poznań, w przeciwieństwie do Warszawy, we wtorek 26 stycznia był miastem pełnym słońca, co ważne, bo jak wiadomo światło odgrywa niemałą rolę w dziełach impresjonistów. Przekonaliśmy się o tym, uczestnicząc w niezwykłej lekcji plastyki, która odbyła się w ramach zwiedzania wystawy „Malarze Normandii: Delacroix, Courbet, Renoir, Monet i inni”. Zachęcamy wszystkich, którzy nie wybrali się z nami do obejrzenia reprodukcji dzieł w folderze przywiezionym z wystawy przez p. Małgosię Blomkwist.

P1190028 P1190079 P1190043

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Charakterystyczne dla tego okresu są bale karnawałowe.

19 stycznia w naszej szkole odbył się bal, którego motywem przewodnim był kolor niebieski. Podczas tańców spotkać można było księżniczki z Krainy Lodu, rycerzy, przybyszów z nieodkrytych dotąd planet czy znanych wszystkim Supermanów.

Wspólna zabawa przyniosła uczniom i wychowawcom wiele radości.

JaselkaW Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia Bożego i nasze szkolne Jasełka były nadzwyczajne. Wszystko było inaczej niż zwykle: od filmu z pielgrzymki klas 2a i 5c do Łagiewnik (miejsca, z którego na cały świat promieniuje orędzie miłosierdzia Bożego), poprzez lekturę fragmentów Dzienniczka s. Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia w wykonaniu siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i ks. Marcina, aż po hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży z pp. Franciszkiem w Krakowie wykonany przez naszych niezawodnych gimnazjalistów. A co to wszystko ma wspólnego z jasełkowym przedstawieniem? – zapytacie. Ano ma, bo Wcielenie – jak zapisała w Dzienniczku siostra Faustyna – jest wyrazem nieskończonego miłosierdzia Boga wobec każdego z nas.

DSC 6159 resizeW tym roku już po raz szósty nasza szkoła współtworzyła Orszak Trzech Króli – jedną z największych plenerowych imprez rodzinnych w Polsce. W tym roku Orszak wyruszył pod hasłem „Nade wszystko miłosierdzie” – Miłość. Pokój. Przebaczenie. nawiązującym do trwającego Roku Miłosierdzia. Trzej Królowie przeszli ze swoimi orszakami za Gwiazdą Betlejemską do stajenki pokłonić się Nowonarodzonemu, mijając po drodze mansjony – ustawione wysoko podesty, na których odgrywane były sceny związane z Bożym Narodzeniem. Afrykański król Baltazar VIII zaprosił do swojego orszaku niebieskiego uczniów warszawskich szkół katolickich, w tym i naszej – grupa dzielnych dwórek i rycerzy ze Szkoły Podstawowej Przymierza Rodzin nr 3 stawiła się na Placu Zamkowym i ruszyła Traktem Królewskim za swoim królem jadącym na wielbłądzie, wznosiła przy tym okrzyk: „W miłosierdziu Boga – świat znajdzie pokój!”.

PC210009W ramach Warszawskiego Konkursu Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych uczniowie naszej szkoły wykonali 12 pięknych i pomysłowych szopek. Oceniono je następująco:

I miejsce:
♦ Ala i Zosia Kilian (3b i 5c)

II miejsce ex eaquo:
♦ Józej Mrówczyński (1b)
♦ Maja Wodzicka i Zuzia Olejnik (3a)

II miejsce ex eaquo:
♦ Ola Rusek (4b)
♦ Ania i Piotr Keller (5a i 1b)

PC210005Wyróżnieni:
♦ Jaś Knaflewski i Jeremi Chodorowski (2c)
♦ Jędrek Słowiński (1b)
♦ Anna Pilipczuk (1c)

Pozostałe piękne szopki wykonali:
♦ Krysia Radwan (3a)
♦ Gabrysia Bogajewicz i Krysia Radwan (3a)
♦ Ida Florjanowicz (1a)
♦ Łukasz Hajduk (3a)

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

roraty15 grudnia dzieci z klas 4-6 i 16 grudnia dzieci z klas 1-3 wraz z wychowawcami oraz rodzicami uczestniczyły w Roratach.

Był to piękny znak naszego przygotowania na przyjście i naszych poszukiwań Pana Boga, Ludzi oraz Światła w naszym życiu.

Bóg Ojciec okazał nam swoje miłosierdzie przez Syna. Tę prawdę rozważaliśmy podczas tegorocznych rekolekcji adwentowych. Razem z Maryją wielbiliśmy nieskończoną dobroć Boga, który uczynił nam wielkie rzeczy i z pokolenia na pokolenie okazuje Swoje Miłosierdzie. Poznaliśmy życie św. siostry Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia oraz formy kultu przekazane jej przez Pana Jezusa: koronkę do Bożego Miłosierdzia, obraz Jezusa Miłosiernego, godzinę Miłosierdzia. Rekolekcje adwentowe pomogły nam wejść w nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia Bożego ogłoszony przez papieża Franciszka 8 grudnia tego roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

bezpiecz-dyplomUczniowie klas pierwszych wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM TEŚCIE WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE dla pierwszoklasistów, który odbywał się w ramach programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka".
Test dotyczył następujących aspektów - bezpieczeństwo w domu, w szkole i w drodze do szkoły oraz bezpieczeństwo w Internecie. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale, zdobywając maksymalną liczbę punktów.

Pod takim hasłem w dniach 30 XI – 4 XII promowaliśmy w naszej szkole czytelnictwo. Z tej okazji gościliśmy p. Agę Szymańską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka opowiadała dzieciom o swoich książkach i o tym, jak powstają. Pod koniec spotkania można było zakupić książki p. Agi oraz otrzymać autograf.

W związku z tygodniem czytelniczym ogłosiliśmy akcję „Podaruj książkę dla biblioteki pod choinkę!”. Zachęcamy do przyniesienia choć jednej książki (nowej lub używanej) do biblioteki szkolnej.

PB060007W piątkowy wieczór 6 listopada 2015 roku nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się, aby uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie w pierwszej części uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać opowieści naszego gościa. W tym roku była nim założycielka i wieloletnia prezes Stowarzyszenia Przymierze Rodzin pani Izabela Dzieduszycka. Wspominała czas stanu wojennego i podkreślała, że mimo trudności zewnętrznych wielu ludziom – także i jej – udało się wówczas zachować wewnętrzną wolność, która później dała im siłę do działalności społecznej. Pani Dzieduszycka wzruszyła nas opowieścią z dzieciństwa – jako dziewięciolatka pracowała w ogrodzie, aby zarobić na wymarzonego kucyka. Wówczas zrozumiała, że każdą pracę należy wykonywać jak najlepiej oraz to, że trzeba dążyć do spełniania marzeń – tych małych i tych wielkich. Cieszymy się, że mogliśmy podziękować pani Izabeli Dzieduszyckiej za serce, jakie włożyła i wkłada w pracę na rzecz wszystkich szkół Przymierza Rodzin.

zdjecie pierwsze

Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie - mówi znane przysłowie. O słuszności tej myśli mieli okazję przekonać się uczniowie klasy VIb podczas lekcji języka polskiego. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie z bajki Ignacego Krasickiego pt. "Przyjaciele".

image119 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszaków. Pasowanie na ucznia „wielkim ołówkiem" - było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie legitymacji szkolnych oraz drobnych upominków. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez kolegów z klas trzecich.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy muzyce i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

DSC 0029Nie zapominamy o tym, że nasza szkoła nosi imię błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Warto wiedzieć, co mu zawdzięczamy, jaki był, jakie owoce przyniosło Jego życie. Okazją do poznania nie tylko biografii Błogosławionego, ale i tego, co było istotą jego życia i jego ofiary jest Dzień Patrona. Obchodzimy go każdego roku 19 października, w rocznicę jego męczeńskiej śmierci – narodzin dla Nieba. W tym roku zebraliśmy się w kościele na mszy świętej, po której pojechaliśmy na grób księdza Jerzego, aby zapalić znicze i pomodlić się w intencji Ojczyzny. Program drugiej części Dnia Patrona jest już inny dla każdej z klas: szóste zostają przy kościele św. Stanisława Kostki, by zwiedzić muzeum poświęcone księdzu Jerzemu, piąte jadą do seminarium, gdzie ksiądz Jerzy przygotowywał się do kapłaństwa, a klasy czwarte idą do Lasu Bielańskiego na bieg terenowy, w czasie którego mogą pochwalić się i podzielić z innymi wiedzą na temat życia Błogosławionego.

 DSC 0027

SwietoSzkoly 22 SwietoSzkoly 10 IMG 4559 SwietoSzkoly 5

DZIĘKUJEMY za Święto Szkoły wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że było tak twórczo, ciekawie i pięknie! Doceniamy zaangażowanie rodziców ze wszystkich klas, dzielnie wspieranych przez dzieci i nauczycieli. Efekt pod każdym względem: artystycznym, edukacyjnym, kulinarnym przeszedł wszelkie oczekiwania. A te z roku na rok są coraz większe – wydaje się, że trudno czymś zaskoczyć czy zachwycić. A tymczasem… Zobaczcie sami, jak poznawaliśmy języki świata:

S500005110 października 2015 uczniowie klas piątych i szóstych wrócili z tygodniowych warsztatów językowych w Niemczech. Był to kolejny już wyjazd uczniów naszej szkoły do Brückentin. Reakcje i wypowiedzi uczestników warsztatów potwierdzają, że program zabawowo-poznawczy prowadzony w języku niemieckim bardzo się podoba i stwarza wiele okazji do stosowania w praktyce zdobytych w szkole umiejętności językowych.

Nasz pobyt w Niemczech był dla dzieci pierwszym krokiem w kierunku przełamania bariery psychologicznej, która często uniemożliwia wykorzystanie szkolnej znajomości języka w naturalnych warunkach. Otwarcie się na innych ludzi, pokonywanie nieśmiałości, niepewności oraz wątpliwości językowych czy sytuacyjnych są nie mniej ważnymi elementami w procesie przyswajania języka obcego, co czysta wiedza gramatyczno-leksykalna.

Od 9 do 11 października uczniowie naszej szkoły kolejny raz brali udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tym razem kwestowało aż 150 osób, od pierwszaków po absolwentów gimnazjum. Zebraliśmy 21 981,72 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom –tym, którzy kwestowali, tym, którzy cierpliwie segregowali i liczyli pieniądze, i oczywiście tym, którzy zajmowali się jednym i drugim.

W dniach 5-7 pażdziernika kilkoro dzieci uczących się niemieckiego uczestniczyło w projekcie przyrodniczym.
5 pażdziernika były zajęcia terenowe w Kampinoskim Parku Narodowym, a 6 pażdziernika dzieci wykonały prezentację multimedialną.

W dniach 5-9 października uczniowie klas 5-6 mieli zajęcia w 3 grupach:

Grupa 1
Warsztaty językowe w Niemczech (Bruckentin)
Niedziela (04.10.2015) - Sobota (10.10.2015)
Opiekunowie grupy: Urszula Bochenek, Renata Karpiel, Magdalena Kryspin, Małgorzata Blomkwist

Grupa 2
Projekt językowy 5-7.09 (dla dzieci uczących się języka francuskiego)
5.10.2015 r. (poniedziałek) La France à Varsovie
6.10.2015 r.(wtorek) L’histoire de la bande dessinée
7.10.2015 r.(środa) La cuisine française
Czwartek (8.09) – piątek (9.09) : zajęcia w szkole wg. ustalonego planu
Opiekunowie grupy: Monika Mallach, Aleksandra Koziej, Ewa Ugniewska

Grupa 3
Projekt przyrodniczy 5-7.09 (dla dzieci uczących się niemieckiego)
5.10.2015 r. (poniedziałek) Zajęcia terenowe w Kampinoskim Parku Narodowym
6.10.2015r. (wtorek) Zajęcia w szkole z nauczycielką przyrody Panią Barbarą Kawiak
7.10.2015 r. (środa) Zajęcia terenowe w warszawskim ZOO
Czwartek (8.09) – piątek (9.09) : zajęcia w szkole wg. ustalonego planu
Opiekunowie grupy: Jolanta Matyjasiak, Barbara Kawiak

W ramach trwającego od 13 do 19 września V Tygodnia Wychowania,
Parafia Niepokalanego Poczęcia N.M.P w Warszawie,
zaprasza na konferencję: Misja OJCIEC.

O czym ona jest: My mężczyźni jesteśmy coraz bardziej zagonieni, a jednocześnie sfrustrowani. Wciąż ścigamy coś, czego nie potrafimy uchwycić. Stale przyspieszamy, jednak to prowadzi nas do wyczerpania. Natomiast Bóg wytrwale zleca nam pewną misję. Ta potrafi ożywić i rozpalić serce każdego faceta. Jej owoce trwają wiecznie i stale wzrastają. To jedna z najbardziej znaczących misji wszech czasów. To misja – OJCIEC!

Spotkanie odbędzie się we czwartek 17.09 o godz. 19:00 w dolnym kościele (ul. Przy Agorze 9). Serdecznie zapraszamy!

Jak co roku rok szkolny rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Przy Agorze 9, o godzinie 9.00. Po mszy świętej, na spotkaniu w sali gimnastycznej Pani Izabela Dzieduszycka i Pan Jan Pietrzak jeszcze raz serdecznie podziękowali Panu Przemysławowi Kiełczewskiemu za wieletną pracę w naszej szkole.

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl