Kronika 2014/2015

tableau-2015-6b

Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-5 rozpoczęliśmy 26 czerwca o godzinie 9.00 mszą św. w kościele parafialnym.

25 czerwca był Dniem Matematyki podczas którego królowa nauk była wspaniałą zabawą.

DSC 0036 resize DSC 0054 resize DSC 0067 resize

24 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych w klasach 4-6. Sponsorem nagród dla naszych uczniów było Wydawnictwo Oxford.oxfordpress

W dniach 24 i 25 czerwca odbyły się w naszej szkole Dni Języka Angielskiego w klasach 1-3. Sponsorem nagród dla naszych uczniów było Wydawnictwo Oxford.oxfordpress

20150623 111938 resizeTegoroczne dni projektowe upłynęły pod hasłem:
"PUSZCZA KAMPINOSKA -
walory przyrodnicze i historyczne".

W poniedziałek 22 czerwca byliśmy na wycieczkach w Laskach, Izabelinie, Dąbrowie, Sierakowie i Kiełpinie, a we wtorek 23 czerwca prezentowaliśmy zdobyte wiadomości.

duch


Przez cały rok szkolny 2014/15 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach z historii prowadzonych przez Fundację Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii.

 

SDC11336Stasiulku, nie wypalaj traw!

Takie przesłanie przyświecało tegorocznemu przedstawieniu na Dzień Ziemi, które przygotowała pod moim kierunkiem klasa 4a. Pomysł na scenariusz zrodził się podczas mojej lutowej choroby, co pokazuje, że nauczyciel nawet na zwolnieniu i kolejnym antybiotyku jest kreatywny i pamięta ouczniach oraz ich nieodpartej potrzebie edukacji poprzez zabawę. Wracając do tematyki przedstawienia, chcieliśmy w ten sposób przyczynić się do kształtowania właściwych postaw prośrodowiskowych w świadomości naszych uczniów. Tym bardziej ucieszyliśmy się, że przedstawienie obejrzały klasy I-VI Szkoły Podstawowej.

Maryja-czestochowska-cmyk


Od 10 do 11 maja 2015 r. odbyło się nawiedzenie Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Przy Agorze 9.
Nasza szkoła podstawowa wzięła udział we Mszy św. dla dzieci 11 maja o godz. 9.00. Podczas Mszy św. misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej zawierzyli dzieci opiece Matki Bożej.

 

Klasa 2a zakończyła międzynarodowy projekt eTwinning na temat tradycji wielkanocnych. Celem projektu było poznanie zwyczajów wielkanocnych w różnych krajach europejskich. Projekt był realizowany w języku angielskim. Efektem naszej współpracy są prezentacje, materiały wideo, aplikacje multimedialne oraz prace plastyczne dotyczące świąt wielkanocnych w Europie.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu i obejrzenia naszych prac.
http://twinspace.etwinning.net/6993/pages/page/29692

Projekt wraz z dziećmi realizowały nauczycielka języka angielskiego Anna Przygoda oraz wychowawczynie Teresa Zawadzka i Małgorzata Gieniusz-Żaczek

earth-day

 

For earth day the theme for our lessons was recycle.
Classes 6, 2a, 3c & class 1 middle school made paper slippers.
It was good to hear that most of our pupils recycle at home.

 

 

SDC10817W dniu 22 kwietnia br. 31 uczniów z klas 6a i 4a przemierzało Puszczę Kampinoską szlakiem zielonym wzdłuż ścieżki dydaktycznej „Do Starego Dębu” z Dziekanowa Leśnego do Sierakowa. Uczniowie, po zaopatrzeniu się w prowiant w lokalnym sklepie, otrzymali karty pracy i z każdej z 12 tablic informacyjnych na ścieżce mieli za zadanie wyszukać informacje do krzyżówki, której hasło brzmiało „Jadwiga i Roman Kobendzowie”. Dowiedzieli się, że naukowcom tym zawdzięczamy doprowadzenie do utworzenia Kampinoskiego Parku Narodowego w 1959 r. Klasa 6a miała trudniejsze zadanie, polegające na rozwiązaniu krzyżówki, do której informacje należało zdobyć obserwując otaczającą przyrodę i pilnie słuchając nauczycielki przyrody Pani Jolanty Matyjasiak.

22 kwietnia grupa uczniów male z gimnazjum wybrała się na zajęcia żeglarskie organizowane przez Akademię 2 Żywioły. Pogoda dopisała -wspaniałe słońce i lekki wiatr zachęcały do wypłynięcia na Zalew Zegrzyński. Po części teoretycznej jachty zostały otaklowane, czyli przygotowane do żeglugi. Instruktorzy zapoznali młodzież z przebiegiem manewrów i...na wodę!
Każdy uczestnik mógł poznać pracę załoganta i posterować. Po wykonaniu kilku halsów i zwrotów nastąpił powrót do portu.

W maju i czerwcu Akademia 2 Żywioły organizuje dla naszych uczniów zajęcia żeglarskie "Po szkole".
Zapisy do 29 kwietnia, pierwsze zajęcia 5 maja (gimnazjum) i 6 maja (szkoła podstawowa).

Chętnych prosimy o zgłoszenia do Marcina Michalika tel. 601225686 , biuro@2zywioly.pl.; WWW.2zywioly.pl Zajęcia odbywałyby się po szkole we wtorki (gimnazjum) i środy (szkoła podstawowa) w godz. 15 -18 z dowozem ze i do szkoły (możliwe są inne godziny zajęć jak również zorganizowanie zajęć w weekendy w godz. 10-12 i 12 15 -14 15).

DSC 0256 DSC 0259  DSC 0261  1miejsce

W środę po Świętach, już tradycyjnie w naszej szkole, odbył się konkurs na najpiękniejsze mazurki świąteczne. Były dwie kategorie uczestników, klasy młodsze 1-3 i starsze 4-6. Wszyscy chętni przynieśli piękne wypieki, były mazurki czekoladowe i kajmakowe, zdobione orzechami, rodzynkami i migdałami. Niektóre miały kształt jajek, a inne baranków lub koszyczków. Głosowaliśmy podczas długiej przerwy i nie było łatwo zdecydować się na wybór jednego!
A oto nasi zwycięzcy:
klasy 1-3: Alicja Kilian 2b - 1. miejsce, Piotr Rozpędek 3a - 2. miejsce oraz Hanna Wilińska 3a i Jaś Zdziarski 3a - 3. miejsce.
klasy 4-6: Iga Rakowska 6b - 1 miejsce, Dominika Kuzara 4a - 2. miejsce i Marysia Deperas 4b - 3. miejsce.
Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!

cake-1015

Dziękujemy Marysi z 4a i Zosi z 5b za wspaniałe ciasto, które dziewczynki podarowały nauczycielom z okazji Dnia św. Patryka. Rozmowy na temat składu zielonej posypki prowadziliśmy jeszcze długo po tym, gdy ciasto znikło.
Było pyszne.

nauczyciele

patric

Fáilte

As well as having lessons about Ireland during March, we marked St Patrick's day 2015 by having a 'greenest person' competition for primary school classes 4-6. Congratulations to the winners & thank you to all the pupils for making the school rather green on 17 March. And Class 2a were searching for shamrocks.

LOGO FUNDACJA WIEWIORKI JULIIWykwalifikowana kadra lekarzy stomatologów Fundacji Wiewiórki Julii rozpoczęła w lutym 2015 cykl bezpłatnych badań dla pierwszoklasistów. W następnych miesiącach planowane jest przebadanie pozostałych uczniów.

Podczas wizyty odbywają się przeglądy zębów dzieci, tj. profilaktyka przeciwpróchnicza, instruktaż higieny jamy ustnej, badanie wad zgryzu.

DSC 0217

2 i 3 marca przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Temat tegorocznych rekolekcji brzmiał: Nasza ojczyzna jest w Niebie. Oknem do Nieba jest dla nas między innymi życie świętych. Klasy młodsze poznawały życie sługi Bożej Antonietty Meo. Klasy starsze odwiedziły zgromadzenia zakonne, by poznać ich założycieli, charyzmaty i prowadzone dzieła. Podczas pracy rekolekcyjnej klasy 1-3 wykonały plakaty z życiorysem Antonietty Meo, a klasy 4-6 plakaty o poznanych zgromadzeniach. Powstała też wspólna praca ukazująca, że każdy z nas podczas chrztu św. został włączony do owczarni Dobrego Pasterza.

DSC 5431 resizeNie udało się wyjechać na białą szkołę, za to dwa razy wybraliśmy się na lodowisko. Łyżwy to nie narty, ale i tak większość uczniów była zadowolona. Kilka osób założyło łyżwy pierwszy raz w życiu i okazało się, że jazda na łyżwach nie jest trudna, za to bardzo przyjemna.

 

 

drukarkaW dniu 4 lutego, w naszej szkole odbył się bardzo interesujący wykład na temat druku w technologii 3D. Zaproszeni prelegenci z firmy Dragon3D, odsłonili arkana drukowania przestrzennego. Zapoznali oni zebranych słuchaczy z budową drukarki i z procesem wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych przedmiotów na podstawie zaprojektowanego modelu komputerowego.

P2110052

11 lutego 2015 r. byliśmy w Muzeum Narodowym na lekcji "Archeologiczna przygoda z Faras". Dowiedzieliśmy się o pracy polskich archeologów w Faras i o pięknej katedrze wykopanej w miejscu, gdzie obecnie jest Jezioro Assuańskie. Po wizycie w muzeum zjedliśmy pyszne ciastka "U Elsnera".

P210004810 lutego (we wtorek) w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 4-6. Tematem przewodnim było hasło: "R jak Radość". Nie zabrakło Radwańskiej, Ronalda, św. Rity, rybaka, rycerzy, różowych księżniczek, itd. Bawiliśmy się doskonale. W świat radosnej zabawy wprowadził nas Wodzirej - Pan Rafał Folwarski.

 

 

P2110070

10 lutego został rozstrzygnięty konkurs przeprowadzony wśród klas IV-VI. Uczniowie w zespołach klasowych mogli w postaci plakatów bądź przysłów przedstawić, czym jest życzliwość i jak ją rozumieć. Szanowne Jury uhonorowało prace trzech klas: 4b, 4c i 5b. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że wspólna praca, jak i nagrody były dla uczniów dużą radością!

P2110071 P2110073 P2110072

W podjętej uchwale w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II podkreślono ogromne zaangażowanie papieża Polaka w proces odradzania się polskiej niepodległości oraz w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka. Sejm chce, by te wartości towarzyszyły działaniom podejmowanym w ramach obchodów Roku św. Jana Pawła II.

Sejm uczcił też pamięć wybitnego polskiego historyka, dyplomaty i duchownego – Jana Długosza. Posłowie podjęli uchwałę w sprawie ustanowienia go patronem bieżącego roku. W dokumencie podkreślono, że Jan Długosz jest uważany za ojca polskiej historiografii i heraldyki, twórcę największego dzieła opisującego dzieje państwa polskiego – „Roczniki,  czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego”. Zaznaczono też szczególne znaczenie jego dzieł dla polskiego dziedzictwa kulturowego.

W tym roku obchodzimy też Rok Polskiego Teatru. Sejm RP oddaje tym hołd ludziom i instytucjom tworzącym polski teatr, który jest jednym z najważniejszych obszarów życia kulturalnego i społecznego.

Jasełka 2015 47 resize11 stycznia w Dobrym Miejscu przy ul. Dewajtis odbyły się szkolne jasełka. Myślą przewodnią tegorocznego przedstawienia był fragment Ewangelii św. Jana: Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego Jedynego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne.
Podczas spektaklu poznaliśmy historię niewierzącego naukowca, który pragnął posiąść sekret długowieczności. W tym celu udał się wehikułem czasu w przyszłość. Maszyna jednak przeniosła go do pierwszego wieku. Tam poznał ludzi podążających za Nauczycielem, który znał tajemnicę życia wiecznego. Naukowiec postanawia Go odnaleźć. Szukając Jezusa znajduje wiarę. W przedstawieniu wzięło udział ponad stu aktorów: rodziców, uczniów i nauczycieli.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy udanego występu.

Od II semestru uczniowie będą mogli skorzystać z nowych propozycji kółek zainteresowań. Do stałych zajęć pozalekcyjnych dołączyły:

  • "Atelier de français" (zabawa z językiem francuskim); osoba odpowiedzialna - p. Ola Koziej; spotkania w każdy wtorek w godz. 15.00 - 15.45,
  • szachy; osoba odpowiedzialna - p. Piotr Kaczorowski; spotkania w każdą środę w godz. 15.00 - 15.45,
  • zajęcia z ekonomii; Animatorzy ze Stowarzyszenia KoLiber; spotkania w każdy czwartek godz. 15.00 - 15.45,
  • kółko muzyczno-teatralne pt.:"hity angielskie". Celem kółka jest zapoznanie dzieci z klas 4-5 z angielską i amerykańską kulturą muzyczną, począwszy od przebojów musicalowych, poprzez piosenki scautowskie, a kończąc na hitach filmowych. Na zajęciach uczniowie będą mieli zapewnione: poznanie i zrozumienie tekstu w jęz. angielskim, układanie choreografii, badź podział na glosy, lub tworzenie rekwizytów do piosenki, próby ze śpiewania hitow, oraz konwersacje i gry po angielsku. Kółko prowadzi p. Katarzyna Andrzejewska, nauczyciel jęz. angielskiego; spotkania w każdy w poniedziałek w godz. 14.10-14.55 w sali nr. 051,
  • zajęcia z klockami LEGO (dodatkowo płatne); firma CAMP ROBO; termin spotkań zostanie podany wkrótce.

Tegoroczny Warszawski Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych odbywał się pod hasłem: Pokój, Radość, Rodzina. W naszej szkole piękne i pomysłowe szopki oceniono następująco:

  • I miejsce ex aequo: Jagoda Błaszczak z 1b oraz Maja Zajdel i Asia Spychalska z 4c,
  • II miejsce ex aequo: Hania Wilińska, Tosia Moraczewska i Lena Chuść z 3a oraz Ania Mlynarczyk z 4c,
  • III miejsce: Staś Ciężkowski z 3a,
  • wyróżnienie: Marceli Jagodziński z 1b oraz Krysia Radwan i Ola Szymańska z 2a.

IMGP3959Dzięki zaproszeniu naszej szkoły do udziału w Orszaku Trzech Króli, co roku 6 stycznia możemy być uczestnikami niezwykłego spektaklu – jasełek o charakterze teatru ulicznego.

W tym roku ok. trzydziestka dzieci z naszej szkoły zaciągnęła się do orszaku króla afrykańskiego. Jako dwórki i rycerze w połyskujących w słońcu strojach poprzedzali swojego króla zmierzającego na wielbłądzie za gwiazdą do Betlejem.

Po modlitwie Anioł Pański z kard. Kazimierzem Nyczem przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem, pośród tysięcy widzów, do stajenki na Pl. Piłsudskiego, gdzie pokłoniliśmy się nowo narodzonemu Jezusowi.

Z tej okazji 19 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich klas wraz z nauczycielami i dyrekcją. Wysłuchaliśmy fragmentu Słowa Bożego, życzeń, zaśpiewaliśmy kolędę i udaliśmy się do sal, by tam połamać się opłatkiem.
Podczas szóstej lekcji ponownie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Tym razem na szkolnym, świątecznym spektaklu przygotowanym przez kółko recytatorskie.

W dniach 17-18 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych. Pieniądze ze sprzedaży przekazane zostały dla rodziny w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Wszystkim zaangażowanym w niniejszą akcję gorąco dziękujemy.

PC170040 PC170041

20141202 0907052 grudnia odbyły się rekolekcje adwentowe dla uczniów Szkoły Podstawowej. Słowo Boże głosił ks. Marcin Łuczak. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia rozważaliśmy potrójne przyjście Jezusa Chrystusa. W trakcie pracy w grupach odkrywaliśmy, jak Pan Jezus przychodzi do nas dzisiaj: w Słowie Bożym, sakramentach, modlitwie i drugim człowieku.

 

 

3 grudnia wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej spotkali się z przedstawicielami Katolickiej Organizacji Fidesco. Organizacja ta wysyła świeckich wolontariuszy do krajów misyjnych.
Dzieci otrzymały puszki, do których można składać jałmużnę adwentową, aby również w ten sposób przygotować się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie chodzi tym razem o wyjście na ulice Warszawy i zbieranie pieniędzy. Ma być to dar naszego serca poprzez np. zrezygnowanie z jakiejś przyjemności i w zamian złożenie ofiary.
Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Życzymy Państwu, aby Adwent był radosnym czasem oczekiwania na przyjście Jezusa.

DSC01516W tym roku na uroczystej wieczornicy spotkaliśmy się 14 listopada o godzinie 18:00.Tematem tegorocznych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości była rola kobiet w Powstaniu Warszawskim.
Inspiracją stał się dla nas utwór p. Anny Herbich pt. „Dziewczyny z powstania”.
Na ten wyjątkowy wieczór wspomnień zaproszone zostały bohaterki książki p. Jadwiga Łukasik i p. Janina Rożecka.
Po spotkaniu można było kupić książkę autorstwa p. Anny Herbich wraz z autografami naszych Gości.

 

3 listopada uczniowie klasy 5b przenieśli lekcję języka polskiego w głębiny Morza Bałtyckiego, do pałacu z bursztynów królowej Juraty. Przeżyliśmy spotkanie z samą władczynią Bałtyku, Perkunem, a nawet pięknymi boginkami i odważnymi rybakami.

Niezwykłe doznania umożliwiło przygotowane przez piątoklasistów przedstawienie na podstawie legendy polskiej "Zemsta Perkuna". Nie zabrakło pięknej interpretacji tekstu, śpiewu oraz zabawy.

Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiliśmy zdjęcie.

Perkun

27 października 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik na ręce Pani Dyrektor oraz p. Renaty Karpiel, szkolnego lidera wspierania uzdolnionych i uczniów, został wręczony Certyfikat WARS i SAWA.
Do programu Szkoła Podstawowa przyłączyła się we wrześniu br.

Szkolny Program Wspierania Uzdolnionych to program, którego celem jest odkrywanie talentów u uczniów i stwarzanie im możliwości poszukiwania własnej drogi rozwoju oraz stworzenie spójnego systemu umożliwiającego rozpoznawanie i rozwijanie uzdolnień.

W Dniu Patrona, 20 października, najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia pierwszej klasy.
Przed ślubowaniem obył się bieg, który zorganizowały dla pierwszoklasistów klasy drugie i trzecie. Na uczestników czekały różne zadania: przyszywanie guzików, rysowanie portretów wychowawczyń,  układanie puzzli czy zagadki przyrodnicze. 

Pasowanie na ucznia odbyło się w scenerii rycerskiej. Pani dyrektor Mirosława Piasecka-Galas pasowała każde dziecko na ucznia przy pomocy
miecza. Wychowawczynie nowym uczniom wręczyły legitymacje szkolne oraz drobne upominki. Zespół nauczycielek nauczania początkowego przygotował dla najmłodszych niespodziankę -  panie wcieliły się w rolę uczniów i wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Dziub dziub”.

Uroczystość zakończyła się wspólną agapą uczniów, rodziców i nauczycieli.

dzien papieski 2014

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz zdolnej i ubogiej młodzieży.
W tym roku kwestowało 161 osób, w tym również absolwenci. Zebrano 17 156 zł.

20141020 094458Ten dzień uczniowie klas 4-6 rozpoczęli mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Następnie udali się do grobu bł. ks. Jerzego, by złożyć kwiaty i zapalić znicze.
Dalszą część dnia wypełniały stałe punkty corocznego święta mające propagować znajomość najważniejszych faktów z życia ks. Jerzego Popiełuszki i przypomnieć o wartościach przez niego wyznawanych - bieg po Lesie Bielańskim, wyprawa do Seminarium Duchownego na Krakowskim Przedmieściu i zwiedzanie Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Po części oficjalnej udaliśmy się na gofry i lody. Nie obyło się też bez niespodzianek - po drodze spotkaliśmy... pandę!

93339Chyba wszyscy pamiętają sławną lekcję kleksografii przedstawioną w książce pt. "Akademia Pana Kleksa". Nasi uczniowie z klas 4a i 4c też mieli okazję przenieść się w świat fantazji i uczenia się obchodzenia z atramentem.

Zabawa polegała na robieniu dużych kleksów na arkuszu papieru, który następnie składano na połowę i odczytywano różne historie z powstałych w ten sposób obrazków. Wśród kleksów znalazły się pieski, motyle, baletnice czy wojownicy. Niektóre atramentowe arcydzieła można zobaczyć na zdjęciach.

Niemcy11 października uczniowie klas szóstych wrócili z tygodniowych warsztatów językowych w Niemczech. Bogaty program zajęć stwarzał wiele okazji do korzystania ze zdobytych w szkole umiejętności językowych i do stosowania ich w praktyce. Dodatkowo pozwalał na przyswojenie dużej ilości nowego słownictwa.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, były aktywne i odważnie przełamywały barierę psychologiczną, która zawsze towarzyszy nauce nowego języka.

odznaczenia

10 października 2014 r. w sali kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej odbyła się konferencja „Awangarda edukacji – 25 lat oświaty niezależnej w Polsce”. Wydarzenie patronatem objął Pan Prezydent Bronisław Komorowski. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych doświadczeń oświaty niezależnej w kontekście debaty nad przyszłością polskiego systemu edukacji. Podczas konferencji zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe osobom, które miały znaczący wpływ na rozwój polskiej edukacji niezależnej. Złotym Krzyżem Zasługi została odznaczona pani dyrektor Mirosława Piasecka-Galas. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Małgorzata Faberska.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości.”
Tadeusz Kotarbiński

Obchody Święta Szkoły już za nami. Dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i wrażeń. Uroczystość, którą przeżywaliśmy 11 października nie odbyłaby się, gdyby nie współdziałanie bardzo wielu osób. Dziękujemy Społeczności szkolnej - Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom za przepiękne dekoracje, smaczne potrawy oraz atmosferę życzliwości i otwartości. Niezwykle miłe były odwiedziny naszych Absolwentów, którym także składamy podziękowania. Cieszymy się, że mogliśmy Was godnie przyjąć. Zaangażowanie i praca Państwa pozwala nam cieszyć się z osiąganych sukcesów i pięknej tradycji naszej szkoły.
Dyrekcja


Zapraszamy do obejrzenia, jak wyglądały nasze klasy w dniu Święta Szkoły.

 DSC4896 resizeW tym roku uroczystość odbyła się 11 października 2014 r. pod hasłem 
W świecie książek.

Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą świętą o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. NP NMP (ul. Przy Agorze 9). 
Po niej w budynku szkoły, 
gdzie czekały na nas występy, konkursy, loteria fantowa, kawiarenki i inne atrakcje nawiązujące do tematu Święta Szkoły, prezentujące bogactwo literatury rodzimej oraz zagranicznej.

W tym roku szkolnym uczniowie z klas I-III uczestniczą w programie prowadzonym przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii. W ramach spotkań z historią bedą mogli odpowiedzieć na pytania m.in. z zakresu życia codziennego i obyczajów - jak bardzo zmieniło się codzienne życie ludzi w ciągu wieków - co jedli, jak się leczyli, w co się ubierali? czy z zakresu podróży poprzez wieki  - dlaczego ludzie wyruszali na niebezpieczne szlaki? Jak zmieniły się środki transportu?

Celem warsztatów jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości dziedzictwa historycznego i kulturalnego Polski, Europy i świata. Kształcenie w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii ma charakter cyklicznych, weekendowych zajęć dodatkowych.

The world flag 2006W ramach międzynarodowego projektu od 6 do 10 października w naszej szkole gościliśmy troje studentów z Wietnamu, Brazylii i Maroka. Wolontariusze poprowadzili zajęcia z języka angielskiego.

festiwal naukiW ramach XVIII Festiwalu Nauki w dniach od 19 do 28 września nasi uczniowie mieli okazję zdobywać wiedzę poza szkołą.

Na Wydziale Lingwistyki Stosowanej UW zastanawiali się, w jaki sposób człowiek wykorzystuje ciało w procesie komunikowania się z innymi ludźmi czy kryminalistyka wykorzystuje analizę tzw. mikroekspresji podczas próby rozwikłania zagadki kryminalnej. Zaś w Państwowym Muzeum Etnograficznym dzieci miały okazję zapoznać się z biografią Oskara Kolberga, najważniejszą postacią polskiego ludoznawstwa, a także samodzielnie wykonać mazowiecką wycinankę czy przymierzyć stroje regionalne. Po wiedzę nasi uczniowie wybrali się również do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.
Lekcje w ramach Festiwalu nauki ocenione zostały przez uczestników za ciekawe i rozwijające.

Za nami kolejny Piknik, który po roku przerwy odbył się ponownie w gościnnych ogrodach pp. Zanussich i Mielżyńskich. Nie byłoby go, gdyby nie zaangażowanie wielu wspaniałych osób, którym Prezes Przymierza Rodzin, Pani Izabela Dzieduszucka składa serdeczne podziękowania.
Cały tekst podziękowań jest dostępny tutaj.

popieluszko2iNie ma Kościoła bez krzyża. Nie ma ofiary, uświęcenia
i służby bez krzyża. Nie ma trwania i zwycięstwa bez krzyża.
Każdy, kto w słusznej sprawie zwycięża, zwycięża przez krzyż
i w krzyżu.

(fragment homilii ks. Jerzego Popiełuszki, wygłoszonej 26 września 1982 r.)

15 września delegacja nauczycieli i uczniów brała udział w uroczystościach obchodzonych w parafii pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu upamiętniających kolejną rocznicę śmierci naszego Patrona. 
W programie spotkania zaakcentowano wspólną modlitwę przy grobie ks. Jerzego, projekcję filmu o jego życiu i posłudze, a także zwiedzanie Muzeum Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

DSC 0153

W środę 24 września 2014 r. w ramach Festiwalu Nauki uczniowie klasy IVb uczestniczyli w lekcji edukacyjnej "Śladami Oskara Kolberga".

W tym roku nasza szkoła zgłosiła chęć przystąpienia do Programu Wspierania Uzdolnionych, którego inicjatorem jest Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Program ma być pomocą w rozpoznawaniu w uczniach ich realnych możliwości i we wspieraniu dzieci i młodzieży w rozwoju odkrytych talentów. Biorąc udział w programie, zamierzamy podnieść jakość i efektywność kształcenia. Chcemy pomóc młodemu człowiekowi wzmocnić jego mocne strony, rozwinąć zainteresowania, tak, by mógł stopniowo dokonywać trafnych wyborów swojej ścieżki zawodowej i wzbogacać własną osobowość.

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl