Kronika 2011/2012

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, 27 i 28 czerwca 2012 r. odbyły się Dzień Sportu dla klas I-III i Dzień Sportu dla klas IV-VI szkoły podstawowej. To ważne wydarzenie, od lat już mające swoje stałe miejsce w szkolnym kalendarzu, co roku jest źródłem wielu emocji dla fanów sportu i nie tylko. Więcej informacji znajdziecie w dziale Sport.

konkurs francuski 201215 lutego br. odbył się u nas szkolny etap eliminacji XXX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego. Udział wzięło dwanaścioro uczniów z klas IV-VI.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Marysi Szafarz i Andrzejowi Reterskiemu (oboje z klasy 5a), którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego. Marysia zaprezentowała fragment opowiadania Pascala Prevota "Le voleur de deserts" oraz fragment utworu poetyckiego "Le lait des chats" Charles'a Guerina, Andrzej natomiast fragment tego samego opowiadania i wiersz "Maman m'aime" Gillesa Bruleta. Eliminacje mazowieckie odbędą się już w najbliższą sobotę, 10 marca, w Lycee Francais de Varsovie.

W tym roku po raz drugi swoje własne imprezy mieli zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły.

Uczniowie klas I-III bawili się we wtorek 14 lutego na balu przebierańców pod hasłem "Baw się z głową!". Stroje były najprzeróżniejsze! Fantazja jak zwykle nie zawiodła. Podczas balu można było nie tylko tańczyć, ale też wziąć udział w konkursach przygotowanych i poprowadzonych przez szóstoklasistów.

Natomiast tydzień później, w ostatkowy wieczór odbył się bal maskowy dla uczniów klas IV-VI. "Karnetem wstępu" na niego była własnoręcznie wykonana albo kupiona maska. I tak uczniowie i nauczyciele pojawili się w rozmaitych maskach - od weneckich, aż po maskę chirurgiczną i... przeciwgazową! Nie zabrakło tańców, konkursów ani pyszności - a byli i tacy, którzy koniec karnawału świętowali głównie nimi...

Między 27 lutego a 3 marca uczniowie i wychowawcy klas II i III wyjechali w góry na narty - klasy II do Gliczarowa, zaś klasy III do Krynicy.

jaselka 2012 12

 

W sobotę 7 stycznia na deskach Bielańskiej Sceny Kameralnej Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Urzędzie Dzielnicy Bielany wystąpili uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Jasełka przygotowały Małgorzata Faberska i Małgorzata Zielińska (reżyseria) wraz z Elżbietą Sienkiewicz (udźwiękowienie, kostiumy) oraz innymi pracownikami naszej szkoły, którzy całym sercem zaangażowali się w przygotowanie tego pięknego przedstawienia.

 

orszak 2012 25W uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie świętem Trzech Króli, nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w orszaku, który przeszedł ulicami Starego Miasta.

 

W piątek 25 listopada odbyła się Wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jej tematem było Powstanie Warszawskie. Naszym gościem była Maria Stypułkowska-Chojecka ps. "Kama" z Batalionu Parasol, która brała udział w akcji zlikwidowania "kata Warszawy", gen. Franza Kutschery.

"Kama" opowiadała nam o wydarzeniach tamtych dni, ale także o codziennym życiu w czasie Powstania Warszawskiego. Mówiła o tym, że była wówczas młodą, nastoletnią dziewczyną, że musiała opanować strach, ból, cierpienie. Z drugiej strony wspominała wielką radość, nadzieję, że uda się wyrzucić niemieckiego okupanta z Warszawy.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w spotkanie z "Kamą", zadawali jej wiele pytań i prosili ją o autografy. Podczas Wieczornicy panowała niezwykle podniosła atmosfera; mieliśmy poczucie, że "dotykamy" prawdziwej historii.

2011 malta 22Między 20 a 27 września grupa uczniów z klas szóstych uczestniczyła w wyjeździe językowym na słonecznej Malcie. Podczas tego wyjazdu uczyli się angielskiego, zwiedzali Maltę, a także odpoczywali na jej pięknych plażach, w temperaturze około 30°C!

 

 

 

19 października, w dniu wspomnienia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - naszego Patrona - uczniowie pierwszych klas zostali uroczyście pasowani na uczniów. Towarzyszyły im wielkie emocje. Życzymy naszym najmłodszym kolegom, by czas spędzony w szkole był dla nich jak najprzyjemniejszy.

2011 swieto szkoly 12W sobotę 15 października świętowaliśmy kolejne urodziny naszej szkoły, tym razem odbywając podróż "w cztery korytarze dookoła świata". Bez pokonywania większych odległości można było w jeden dzień zwiedzić Australię, Amerykę Południową, Afrykę, Azję, a nawet... Antarktydę! Nie zabrakło też tradycyjnych już występów uczniów (i rodziców!) na "Scenie dla każdego". Odwiedzili nas także misjonarze z Afryki, między innymi ucząc afrykańskiego tańca liturgicznego. Na koniec wszyscy miłośnicy piłki nożnej spotkali się na boisku podczas wielkiego Mundialu, czyli interkontynentalnych rozgrywek futbolowych (wygrała Ameryka Południowa - brawo!).

Tegoroczne Święto Szkoły bez wątpienia należy do niezwykle udanych, a także - najdłuższych! Było tak ciekawie, że ostatni goście opuścili szkołę dopiero grubo po 14.00. W końcu nie co dzień można zobaczyć rodziców i nauczycieli poprzebieranych za słonie i zebry...

W dniach 7-9 października po raz jedenasty odbywała się xi dzien papieski 03wielka zbiórka charytatywna na rzecz zdolnej i ubogiej młodzieży, którą wspiera fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Nasi uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w kwestowaniu. Razem zebraliśmy prawie 24 tysiące złotych! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło.

 

 

 

 

1 września to z jednej strony smutny dzień - oznacza koniec "laby" i niestety obowiązek wzięcia się do pracy. Jednak z drugiej strony zawsze miło jest po dwóch miesiącach spotkać szkolnych kolegów i pomyśleć sobie, co też nam się wspólnie w tym nowym roku przydarzy... Jakie przygody? Sukcesy? Zabawy? Choć pewnie także trudne chwile... Życzymy wszystkim, by tych ostatnich było jak najmniej i byśmy za dziesięć miesięcy mogli spojrzeć za siebie i pomyśleć: "To był piękny czas..."

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl