wieczornica 2007 18Po raz kolejny spotkaliśmy się w listopadowy wieczór na wspólnym przeżywaniu Narodowego Święta Niepodległości. Razem z nami w pewien sposób obecni byli także nasi przodkowie, którzy w czasach wojny, ale też i wcześniej - na początku XX wieku, a także pod zaborami, w tych różnych, choć zawsze trudnych okolicznościach wspierali naszą wspólną Ojczyznę w walce, działalności konspiracyjnej, prospołecznej czy na przykład pomagając powstańcom czy partyzantom. O ich działalności i obecności wśród nas przypominały plakaty przygotowane przez uczniów, rodziców, nauczycieli. Były na nich umieszczone zdjęcia i krótkie wspomnienia.

wieczornica 2007 25Gościem tegorocznej Wieczornicy był weteran Powstania Warszawskiego. W niezwykły sposób opowiadał o swoich przeżyciach - tych związanych z walką, ale nie tylko. Największe wzruszenie wywołała opowieść o wielkiej miłości, która pojawiła się w życiu naszego Gościa podczas okupacji, a okazała się... miłością jego życia! Bardzo wielu uczniów chciało zadać mu pytania, a on na wszystkie udzielał odpowiedzi, uzupełniając je kolejnymi pięknymi opowieściami. Rozmowę przeplataliśmy wspólnie śpiewanymi pieśniami.

Był to niezwykły wieczór i jesteśmy pewni, że zostanie na długo w naszej pamięci.